forum.ksiazenice.net.pl Strona Główna forum.ksiazenice.net.pl
Forum mieszkańców Sołectwa Książenice

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 54
forum.ksiazenice.net.pl Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: NaduĹźywanie fajerwerkĂłw w Restauracji Książęca
mr_snake

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 1969

PostForum: Sprawy Sołectwa   Wysłany: 2020-07-04, 23:33   Temat: NaduĹźywanie fajerwerkĂłw w Restauracji Książęca
Czy tylko ja mam już dość nadużywania fajerwerków w restauracji Książęca? Jak tylko jest jakakolwiek impreza, tak za każdym razem to debilne strzelanie wyrywa mnie ze snu. Może są chętni do zgłoszenia tego zbiorowo? Indywidualnie pewnie też wystarczy, ale większa liczba skarżących zadziała lepiej.

W dodatku powraca temat dzwonów. O ile da się przyzwyczaić do zegara i dzwonienia na dwie/trzy msze, tak ostatnio można już dostać "wścieklizny". A to egzorcyzmy, a to odganianie wirusa (20:15). I bicie na mszę dwukrotnie, na półgodziny przed i za 15 minut. PO CO!? Każdy ma zegarek. Tradycja tradycją, ale nie żyjemy w ciemnogrodzie i średniowieczu, gdzie kto chętny nie ma innej możliwości mierzenia czasu i pamiętania o modlitwie!

Co raz częściej dokucza hałas w Książenicach. Gdzie podstawa kultury: "żyj, i daj żyć innym (w spokoju)" oraz "nie rób drugiemu, co tobie niemiłe"
  Temat: Okolice kościoła - ktoś zabija koty
mr_snake

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 2224

PostForum: Na luzie - o wszystkim   Wysłany: 2019-01-25, 23:00   Temat: Okolice kościoła - ktoś zabija koty
Witam wszystkich,

Od jakiegoś czasu, jak bumerang, wśród znajomych z okolic kościoła (głównie Brzozy) pojawia się temat: ktoś zabija koty. Były rany postrzałowe z wiatrówki. Rany szarpane jak z wnyków/pułapki, zatrucia. Populacja tych sierściuchów, w ostatnim czasie, drastycznie zmalała. Za to na wiosnę znów pojawi się plaga nornic i kretów.

Ja poruszam dzisiaj ten temat ponieważ kolejny z moich kotów został OTRUTY i zdechł! Drugi wyszedł dwa dni temu i nie wrócił. Boję się o trzeciego. Sąsiedzi też stracili kota. O innym, poranionym (postrzelonym) słyszałem od koleżanki - dwa lata temu jedne z moich też miał śrucinę w głowie.

Młody, niedoświadczony kot może z własnej głupoty wpaść w tarapaty, ale te były dorosłe, cwane.

JEŻELI KTOŚ MA JAKIEŚ INFORMACJE, TO PROSZĘ, ZGŁOŚCIE TO POLICJI! Można to zrobić anonimowo. Ja nawet nie muszę wiedzieć, ba lepiej żebym nie wiedział, kto to robi. (nie piszcie do mnie). Ale jeśli ktoś z Was wie... Proszę. Bo taką osobę trzeba ukarać!

Pozdrawiam
Zaniepokojony miłośnik kotów.
  Temat: Wyprzedaż garażowa/ pchli targ
mr_snake

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 6178

PostForum: Sprawy Sołectwa   Wysłany: 2018-06-02, 17:25   Temat: Wyprzedaż garażowa/ pchli targ
Ciekawa propozycja. Pytanie tylko, czy w dobie OLXa i grup na Facebooku ma to sens. Tym bardziej, że zasięg takiej wyprzedaży byłby mały - tylko Książenice i ewentualnie jacyś znajomi z Kamienia, którzy dowiedzą się pocztą pantoflową.
  Temat: Oddam kocięta
mr_snake

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 2926

PostForum: Tablica ogłoszeń   Wysłany: 2018-06-02, 17:23   Temat: Oddam kocięta
Żeby nie dublować, to wklejam linka

https://www.olx.pl/oferta...03-IDuGYCH.html
  Temat: Wstrząsy górnicze
mr_snake

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 15007

PostForum: Sprawy Sołectwa   Wysłany: 2017-01-28, 22:57   Temat: Wstrząsy górnicze
Ulica Brzozy, potwierdzam. Spore wstrząsy, i dużo częściej, niż bywało. Nawet 2-3 razy dziennie od około tygodnia. Może częściej, ale całe dnie w pracy nie pozwalają mi prowadzić notatek.
  Temat: Komunikacja publiczna
mr_snake

Odpowiedzi: 33
Wyświetleń: 44623

PostForum: Sprawy Sołectwa   Wysłany: 2015-09-02, 10:50   Temat: Komunikacja publiczna
Idźcie i głoście wśród znajomych. Od dzisiaj, od 10:00 mamy na powrót przystanek przy Kościele na Brzozy.
  Temat: Dzwony kościelne...
mr_snake

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 40123

PostForum: Sprawy Sołectwa   Wysłany: 2015-08-03, 22:31   Temat: Dzwony kościelne...
Kalanchoe napisał/a:
mr_snake napisał/a:
Hah, dzwony same w sobie nie są problemem. Człowiek w mig się przyzwyczaja - można nawet przy nich spać (tak jak np. przy torach kolejowych, lotnisku). Schody zaczynają się w momencie, kiedy te dzwonienie robi się coraz częstsze - a ostatnio faktycznie biły w nocy (ot incydent), i to było novum, bo dotychczas o 22:00 biły po raz ostatni.


Nic dodać nic ująć:)


Nie przyklaskuj, nie przyklaskuj. Przedrzeźniam, a nie popieram - taki ze mnie szyderca i troll. Od urodzenia mieszkam w Książenicach, a od blisko 15 lat okna mojej sypialni wychodzą na wieżę Kościoła. Dasz wiarę, że po pół roku przestałem dzwony zauważać? Da się, trzeba tylko pozbyć się nerwicy natręctw na ich punkcie.
  Temat: Dzwony kościelne...
mr_snake

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 40123

PostForum: Sprawy Sołectwa   Wysłany: 2015-08-03, 20:29   Temat: Dzwony kościelne...
Hah, dzwony same w sobie nie są problemem. Człowiek w mig się przyzwyczaja - można nawet przy nich spać (tak jak np. przy torach kolejowych, lotnisku). Schody zaczynają się w momencie, kiedy te dzwonienie robi się coraz częstsze - a ostatnio faktycznie biły w nocy (ot incydent), i to było novum, bo dotychczas o 22:00 biły po raz ostatni.
  Temat: Dzwony kościelne...
mr_snake

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 40123

PostForum: Sprawy Sołectwa   Wysłany: 2015-08-01, 13:20   Temat: Dzwony kościelne...
Do tego jeszcze codziennie o 21:00 dzwony biją na apel, jasnogórski?, bicie dzwonów dla każdego zmarłego i na jego pogrzeb (co akurat szanuję, ale ostatnio to bicie wydaje się być dłuższe). Też mieszkam niedaleko kościoła i mam podobne odczucia, że dzwony biją coraz częściej i coraz dłużej. Dzwonienia zegara przez całą noc nie zauważyłem (no prawie), ale to dlatego, że już przestałem otwierać na noc okna - szczególnie w weekendy, gdzie do hałasu dzwonów dokładają się jeszcze imprezy w remizie. Co tak swoją drogą ktoś też powinien zmienić, np. zabronić otwierania okien, może warto założyć dobrą klimę skoro, co zrozumiałe, chce się zarabiać na wynajmowaniu sali.
  Temat: Komunikacja publiczna
mr_snake

Odpowiedzi: 33
Wyświetleń: 44623

PostForum: Sprawy Sołectwa   Wysłany: 2015-06-05, 16:22   Temat: Komunikacja publiczna
Chciałem poinformować wszystkich zainteresowanych sprawą przystanku na Brzozy, że gmina rozpoczęła wytyczanie granic działek przy tej ulicy. Od uzupełnienia tych danych w zasobach geodezyjnych zależy dalszy rozwój sprawy. Poczekamy, zobaczymy co stworzą. :roll:
  Temat: Komunikacja publiczna
mr_snake

Odpowiedzi: 33
Wyświetleń: 44623

PostForum: Sprawy Sołectwa   Wysłany: 2015-04-22, 21:01   Temat: Komunikacja publiczna
Panie Sołtysie trzy sugestie/pytania w kwestii likwidacji tego przystanku:
1. Dlaczego nie można zrobić przystanku przy ulicy Pojdy naprzeciw już istniejącego przystanku? Przecież taki przystanek nie byłby na czyjejś posesji tylko na terenie państwowym.
2. Na jakiej podstawie właściciel apteki wystosował swój postulat? Przecież autobus nie zatrzymuje się na jego terenie. Swoją drogą ile ten autobus tam stoi - 11 kursów góra po minucie? Cóż, bez komentarza.
3. A może by tak po prostu wymalować P-17 i tyle? Przecież wiele jest miejsc, gdzie takie "zatoczki" funkcjonują na bardziej uczęszczanych drogach a pasażerowie oczekują na poboczu.

Sugestia poza przystankowa - przysłać osobę odpowiedzialną za temat dróg i po prostu niech zarządzi montaż krawężników, tak jak jest przecież wzdłuż całej ul. Brzozy, zostawiając przepisowy wjazd na posesję. Swoją drogą asfaltowanie tego parkingu odbywało się podczas budowy drogi - czy właściciel apteki zapłacił za to?


Co zaś tyczy bojkotu apteki, to dziwi mnie, że i tak jest tutaj taki ruch jaki jest. Ceny wysokie, wyższe niż w dowolnej aptece w Rybniku. Większości leków na receptę nie ma, bo jest to punkt apteczny, w którym zgodnie z prawem można sprzedawać tylko i wyłącznie leki z listy Dz.U. Nr 204, poz. 1353 oraz leki OTC (bez recepty) i preparaty ziołowe. Innych nawet na zamówienie nie wolno sprowadzać. Więc po co taka "apteka".
  Temat: Odłączenie Książenic od Czerwionki Leszczyn
mr_snake

Odpowiedzi: 190
Wyświetleń: 178264

PostForum: Sprawy Sołectwa   Wysłany: 2013-12-03, 17:08   Temat: Odłączenie Książenic od Czerwionki Leszczyn
http://www.irg.pl/index.p...czyny&Itemid=12

Bardzo ciekawe analizy zostały przedstawione w powyżej przytoczonym artykule. Co oznaczają? W skrócie tylko tyle, że to czego się obawiamy najbardziej - wzrost kosztów utrzymania nowo powstałych gmin, i potrzeba obsadzenia większej niż dotychczas liczby urzędników - są nieuniknione. Czyli fundujemy sobie wzrost podatków, opłat za wywóz śmieci, utratę ciągłości prawnej gminy, przez co może na pewien okres czasu zostać odcięty dopływ funduszy Unijnych i celowych. Słowem średnio wesoło. Ale jest szansa, że w okresie 3-5 lat wszystko się unormuje... jakoś w to nie wierzę.

Do tego mnóstwo formalności i opłat związanych z wymianą dokumentów, etc.

http://www.czerwionka-les...dzia%C5%82u.pdf - wersja skrócona analizy.

http://www.czerwionka-les...0pe%C5%82na.pdf - wersja pełna analizy.
  Temat: Kto czego potrzebuje
mr_snake

Odpowiedzi: 33
Wyświetleń: 38125

PostForum: Sprawy Sołectwa   Wysłany: 2013-11-25, 19:19   Temat: Kto czego potrzebuje
MarekSzczech napisał/a:
Od stycznia słyszę, że ma być robiony plan zagospodarowania przestrzennego okolic boiska, niestety, na razie nic nie drgnęło w tym kierunku. A do czasu uchwalenia planu raczej niewskazane byłyby jakieś inwestycje.

Wypadałoby aktywnie i ze wzmożoną intensywnością działać w tym kierunku. Cóż, przypuszczam jednak, że w tej chwili nie ma raczej co liczyć na działania ze strony gminy, kiedy Pan z towarzyszami planujecie rozłam.

zwykły człowiek napisał/a:
z całym szacunkiem ale do boiska większość ma kawałek drogi- może coś bardziej bliżej z większą dostępnością a nie pod lasem

Z całym szacunkiem, ale miejsce przy boisku jest najmniej uciążliwe dla mieszkańców. Oczywiście, że tam też mieszkają ludzie, ale w na tyle oddalonych domostwach, że nie powinno być problemu nawet przy nieco głośniejszej aktywności.

Moja propozycja: ścieżka zdrowia, przyrządy do kalenistyki + siłownia podobne do tej w Jankowicach (przy OSP, dawno tam nie byłem, nie wiem czy jeszcze wszystko funkcjonuje).
  Temat: Odłączenie Książenic od Czerwionki Leszczyn
mr_snake

Odpowiedzi: 190
Wyświetleń: 178264

PostForum: Sprawy Sołectwa   Wysłany: 2013-10-07, 16:51   Temat: Odłączenie Książenic od Czerwionki Leszczyn
zwykły człowiek napisał/a:
Fajne informacje tylko jakoś nikt do mnie przez ostatnie parę lat nie pukał do drzwi i nie pytał czy jako mieszkaniec Książenic chciałbym przyłączenia Książenic do Rybnika. Może zwolennicy przyłączenia będą zbierać jakieś podpisy albo składać wniosek dot. referendum w tej sprawie? Na razie cisza jest, widać argumenty obu stron (zwolenników podziału gminy i przyłączenia do Rybnika) są takie same czyli słomiane a że mamy sezon grzewczy to pewnie niebawem znikną jeśli już ich nie ma. ;-)


Widzisz, zwolennicy przyłączenia do Rybnika, to grupa, która i tak ma nikłe szanse na realizację swoich założeń. Mimo, że wydajemy się być tutaj w większości. Dlatego, że w Książenicach mieszkańcy są zbyt podzieleni i nie jednogłośni, a po wtóre często najpierw mówią jedno, a za plecami robią drugie. Strasznie to smutne i dołujące, jednak prawdziwe.
  Temat: Odłączenie Książenic od Czerwionki Leszczyn
mr_snake

Odpowiedzi: 190
Wyświetleń: 178264

PostForum: Sprawy Sołectwa   Wysłany: 2013-09-19, 22:38   Temat: Odłączenie Książenic od Czerwionki Leszczyn
Czyli jednym słowem: widzę, że nic nie straciłem nie będąc świadkiem wydarzeń.

HALA MADRID napisał/a:
nie umieją wygrać wyborów na burmistrza a po referendum ich szanse wzrosną trzykrotnie i tak pan Salomon będzie wójtem w Leszczynach

Nie chciałem wymieniać z nazwiska wcześniej, ale masz 100% racji.
 
Strona 1 z 4
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group