forum.ksiazenice.net.pl Strona Główna forum.ksiazenice.net.pl
Forum mieszkańców Sołectwa Książenice

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pomoc Ukrainie
Autor Wiadomość
zwykły człowiek

Wysłany: 2015-03-19, 09:49   Pomoc Ukrainie

Witajcie,

Co myślicie o tym, żeby zorganizować jakąś zbiórkę najbardziej potrzebnych rzeczy- żywność z długim terminem ważności, ubrania, drobne sprzęty, środki opatrunkowe, artykuły dla dzieci i przekazać je jakiejś miejscowości na Ukrainie albo też najbardziej poszkodowanym w wyniku tego co się tam teraz dzieje. Oczywiście wcześniej zrobiłoby się rozeznanie co i komu i gdzie jest potrzebne i jakie trzeba spełnić warunki przekazując taką pomoc. Skontaktowalibyśmy się też w tej sprawie z instutucjami, ktore mają doświadczenie w takim działaniu na Ukrainie.

Pozdrawiam

Fakty 

Wysłany: 2015-03-23, 23:16   

Nie wiem czy banderowcy zasługują na takową pomoc. Tym bardziej, że jawnie na ulicach skandują imiona swoich ,,bohaterów" - katów polskich rodzin z czasów ludobójstwa na Wołyniu.
Aczkolwiek idea szlachetna.

zwykły człowiek

Wysłany: 2015-03-25, 14:35   

Tak jak myślałem nikogo nie obchodzą sprawy, które wykraczają ponad 3 cm poza płot własnego domu, a horyzonty, nie tylko myślowe, oosby o nicku FAKTY mieszczą się chyba tylko w półlitrowym słoiku po ogórkach skoro takie głupoty wypisuje. Tyle w temacie ...

komendant 

Wysłany: 2015-03-26, 15:31   

My bardziej tej pomocy potrzebujemy, lepiej zrobić zbiórkę na jakiś remont drogi czy chodnika. A Ukrainie nie taka pomoc potrzebna bo nie wiadomo gdzie trafi ta pomoc, może w ręce seperatystów

Fakty 

Wysłany: 2015-03-28, 14:54   

@zwykły_człowiek
Ehhh ...
Głupoty? Głupotami nazywasz rzeczywiste wydarzenia,historię i pamięć? Widzę, demencja postępuje.

zwykły człowiek

Wysłany: 2015-03-30, 11:39   

Fakty napisał/a:
Nie wiem czy banderowcy zasługują na takową pomoc. Tym bardziej, że jawnie na ulicach skandują imiona swoich ,,bohaterów" - katów polskich rodzin z czasów ludobójstwa na Wołyniu.
Aczkolwiek idea szlachetna.

Ciekawe, ale tak informacyjnie to na Ukrainie mieszkają też ludzie a nie tylko "banderowcy", kto mówi i pisze o wspieraniu separatystów; poza tym polecam cykl artykułów m.in. w Gościu Niedzielnym dot. tego co się na Ukrainie dzieje.

prowokacyjnie tez odpowiem- nie pamietam co to jest demencja ;-)
Ostatnio zmieniony przez zwykły człowiek 2015-03-30, 11:42, w całości zmieniany 1 raz  

zwykły człowiek

Wysłany: 2015-03-30, 11:41   

komendant napisał/a:
My bardziej tej pomocy potrzebujemy, lepiej zrobić zbiórkę na jakiś remont drogi czy chodnika. A Ukrainie nie taka pomoc potrzebna bo nie wiadomo gdzie trafi ta pomoc, może w ręce seperatystów

Jak w moim poprzednim poście polecam cykl artykułów, nie tylko w Gościu Niedzielnym dot. tego, co się dzieje na Ukrainie, a poza tym chodnikiem czy drogą nikt się nie naje ;-) , powtórzę też- na Ukrainie mieszkają nie tylko "banderowcy" i tzw. separatyści...

zwykły człowiek

Wysłany: 2015-03-31, 08:21   

Jeszcze jedna refleksja- idąc tokiem rozumowania niektórych forumowiczów powinniśmy nie lubić Czechów i nie robić u nich zakupów za Zaolzie, Niemców za 1939, Rosjan wiadomo za co ,Litwinów i Białorusinów że robią polskiej mniejszości pod górkę itd. itp. Jakieś wnioski...?

A do czego prowadzi niezgoda i nietolerancja widać w niektórych krajach, nawet niedaleko Polski.

komendant 

Wysłany: 2015-04-01, 13:26   

Zwykły człowieku, ty piszesz tu sam z sobą. Przychamuj. Myśl logicznie, po co my mamy w taki sposób wspierać Ukraine jak my mamy tyle jeszcze do zrobienia u nas. Ja do nich nic niemam, ale dlaczego nie lepiej u nas za te pieniądze czegoś nie porobić. Pozdrawiam

zwykły człowiek

Wysłany: 2015-04-02, 07:50   

to na co się zbieramy?

komendant 

Wysłany: 2015-04-02, 17:56   

Ja widzę kilka rzeczy do zrobienia. 1 Ul. Klimka wyremontować do ochojca, 2 Chodnik zrobić po drógej stronie ul. Pojdy od czkoły do kościoła, 3 Remont ul Powstańców i poszerzenie niej, 4 Utwardzanie dróg nieutwardzanych (remonty według ilości mieszkańców a nie tam gdzie sołtys), 5 Remont kostki wokół kościoła i schodów do kościoła, 6 Zrobić porządny parking koło cmentarza.

Pomysłów wiele ale pytaniue ile chentnych i czy w końcu czy gmina nas wesprze czy jak zwykle postawi nas na ostatnim planie bo sami to napewno nic nie zrobimy ze względów wielkich kosztów finansowych. A część ludzi od do wypłaty, i ciężko im co kolwiek wyłożyć.

Te7em 

Wysłany: 2017-06-04, 17:58   

Hmm z tą pomocą dla Ukraińców to jest średnio, bo zamiast dawać im pieniądze to można po prostu tam pojechać i porozmawiać z nimi. Znam wielu bardzo młodych Ukaińców, którzy są mega zdolni, a przez wojnę nie mogą kontynuować szkoły i się uczyć. A jakby nie patrzeć DZIECI nie są za takie straszne wydarzenia odpowiedzialne, a obrywają...
Cześć! Na imię mi Kamil, jestem zainteresowany kursem języka włoskiego. Od jakiegoś czasu chcę się się tego języka naumieć :P bo chcę pracować we Włoszech. Jeśli znasz cokolwiek podobnego do - zobacz napisz!

realista

Wysłany: 2017-06-05, 18:47   

na co zbieramy ?
To może co roku jako sołectwo zrobimy paczkę dla jakiejś rodziny w ramach szlachetnej paczki ?
Albo ładnie jako mieszkańcy co roku wpłatę na WOŚP ?
Mało fundacji które zbierają na szczytne cele ?

Odpowiedz do tematu