forum.ksiazenice.net.pl Strona Główna forum.ksiazenice.net.pl
Forum mieszkańców Sołectwa Książenice

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
KANALIZACJA !!!
Autor Wiadomość
zwykły człowiek

Wysłany: 2017-08-07, 11:34   KANALIZACJA !!!

Jak myślicie, czy kiedyś doczekamy się kanalizacji w Książenicach czy już bardziej nasze wnuki? Może trzeba już o to powalczyć. Znam mniej zaludnione i większe obszarowo wsie, gdzie jest kanalizacja i gaz. Wiem też, że to nie jest prosta sprawa i dlatego fajnie byłoby już ruszyć z tematem a nie czekać do wyborów jak wszyscy będą wszytko obiecywać.

cineko 

Wysłany: 2017-08-08, 08:07   

Być może wnuki. Moim zdaniem nie ma żadnych szans ze względu na koszty i podejście do tematu gminy Czerwionka-Leszczyny. Dziwne, że ktoś w Książenicach myśli, że można o to 'powalczyć'.

Q 
Administrator

Wysłany: 2017-08-08, 10:56   

Myśle, jak kolega wyżej. Na którymś tam Zebraniu Wiejskim Wolnik powiedział, że na powstanie kanalizacji wykorzystany byłby kilkuroczny budżet Gminy, a co za tym idzie wstrzymane zostały by na kilka lat wszelkie inwestycje, remonty, pieniądze na oświate, etc.

cineko 

Wysłany: 2017-08-08, 11:12   

komendant napisał/a:
Po co wam kanaliza, niepotrzebne wydatki i rachunki do płacenia. A szambo już każdy ma. Szambo jest tańsze w utrzymaniu jak kanaliza w skali rocznej

Kolejny powód dlaczego szybko nie będzie kanalizacji w Książenicach -> mentalność niektóych mieszkańców. Kanaliza za droga? A wywozisz szambo za każdym razem gdy sie napełni? Wątpię, gdybyś tak robił to koszt byłby wyższy.

zwykły człowiek

Wysłany: 2017-08-09, 14:19   

"(...) podejście do tematu gminy Czerwionka-Leszczyny(...)"- to może trzeba w gminie to podejście zmienić a jak się nie da to zmienić gminę/ władze gminy?

Nawiązując do cytatu z komendanta i wpisu cineko o mentalności- jasne lepiej niech ludzie dalej wylewają gówna na pola sąsiadów albo w inne miejsca, bo przecież zamówienie wywozu szamba to kasa, którą można przeznaczyć na coś innego.

Jest XXI wiek i brak kanalizacji jeszcze się kiedyś na mieszkańcach wsi zemści.

Szkoda też, że władze gminy nie zadbały w poprzedniej perspektywie finansowej 2007-2013 o dofinansowanie unijne a była całkiem fajna kasa do pozyskania tylko nikomu się jak zwykle nie chciało.

A jak jest z kanalizacją w innych wsiach/ sołectwach Gminy Czerwionka-Leszczyny? Jest wszędzie i tylko u nas nie ma czy jeszcze gdzieś ludzie muszą sami sobie radzić?

komendant 

Wysłany: 2017-08-11, 01:11   

Zwykły człowieczku, moje szambo jest regularnie wypompowywane przez Szymure. Nigdy nawet mi nie przyszło żeby je wylać na łąkę czy jakieś pole. W gminie Kornowac też ludzie chcieli kanalize, to gmina zrobiła. Ale po 2 - 3 latach jak ludzie sobie policzyli rachunki to zrozumieli jak kanaliza ciągnie po portfelu. Tego są tylko 2 plusy 1 to ochrona środowiska a 2 to wygoda. A minusy to, drogi koszt utrzymania, drogi po pracach kanlizacyjnych do dziś pokrzywione, wyższe podadki. Ja wiem co to kanaliza i wiem jakie za tym idą opłaty, Szambo jest może mniej wygodne ale dużo tańsze

koczkodan 

Wysłany: 2017-08-11, 06:24   

to ile ten Szymura bierze za wywóz? bo 1 m3 ścieków w Rybniku to około 7 zł, czyli 6 m3 to 42 zł (a na pewno mniej niż 50 zł). wodociągi Czerwionka odbierają 6 m3 szambowozem w cenie 110 zł - jakieś 2,5 razy drożej niż kaalizacja. jeśli masz taniej, to albo masz nieszczelne szambo i o tym nie wiesz, albo Szymura do Ciebie dokłada...

prawda jest taka, że szambo to opcja najdroższa w eksploatacji.

komendant napisał/a:
Zwykły człowieczku, moje szambo jest regularnie wypompowywane przez Szymure. Nigdy nawet mi nie przyszło żeby je wylać na łąkę czy jakieś pole. W gminie Kornowac też ludzie chcieli kanalize, to gmina zrobiła. Ale po 2 - 3 latach jak ludzie sobie policzyli rachunki to zrozumieli jak kanaliza ciągnie po portfelu. Tego są tylko 2 plusy 1 to ochrona środowiska a 2 to wygoda. A minusy to, drogi koszt utrzymania, drogi po pracach kanlizacyjnych do dziś pokrzywione, wyższe podadki. Ja wiem co to kanaliza i wiem jakie za tym idą opłaty, Szambo jest może mniej wygodne ale dużo tańsze

Odpowiedz do tematu