forum.ksiazenice.net.pl Strona Główna forum.ksiazenice.net.pl
Forum mieszkańców Sołectwa Książenice

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Smog
Autor Wiadomość
koczkodan 

Wysłany: 2017-03-21, 19:44   

wyjdźcie teraz na "świeże" powietrze i zobaczcie do czego doprowadzacie. oby uchwała antysmogowa przeszła w formie proponowanej przez środowiska antysmogowe (nakaz wymiany wszystkich kotłów w ciągu 5 lat)

MarekSzczech 
sołtys

Wysłany: 2017-04-29, 20:42   

Zapraszam do śledzenia aktualności - no to będzie się działo:

http://www.ksiazenice.net...zczegoly&id=239

Te7em 

Wysłany: 2017-05-02, 20:28   

Ta walka ze smogiem to już w ogóle głupia rzecz. My tutaj się w Europie próbujemy zmieniać (przynajmniej próbujemy...), a w Ameryce zanieczyszczają na potęgę. ONZ tym powinien się zająć i wprowadzić jakieś międzynarodowe regulacje :/
Cześć! Na imię mi Kamil, jestem zainteresowany kursem języka włoskiego. Od jakiegoś czasu chcę się się tego języka naumieć :P bo chcę pracować we Włoszech. Jeśli znasz cokolwiek podobnego do - zobacz napisz!

grossem

Wysłany: 2017-05-08, 13:18   

@ MarekSzczech
zapomniał Pan o jednym drobnym szczególe. Dotacja jest traktowana jako przychód i należy od niej zapłacić podatek (19% lub 32%). Więc realna dotacja to ok. 3600 zł a nie 4500 zł.

Część gmin lub instytucji wystawia nawet PIT-8, wtedy Urząd Skarbowy automatycznie dostaje informację o uzyskanym przychodzie. Chyba lepiej, żeby ludzie wiedzieli o tym zawczasu, a nie dopiero przy kontroli z urzędu.

MarekSzczech 
sołtys

Wysłany: 2017-05-08, 22:11   

Sądzę, że ta informacja wymaga sprawdzenia. Nie jestem specem od podatków, ale znalazłem coś takiego:

https://interpretacje-podatkowe.org/dotacja/ibpbii-1-4511-131-15-bj

Wynikałoby stąd, że dotacje są zwolnione na podstawie
art. 21 ust. 1 pkt 129 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych

MarekSzczech 
sołtys

Wysłany: 2017-05-17, 11:06   

Uwaga !

Wnioski o dotacje będzie można składać w Kancelarii Urzędu przy
ul. Parkowej 9 w Czerwionce-Leszczynach od dnia 25.05.2017r.

Wnioski złożone przed 25 maja nie będą rozpatrzone.

Szczegóły:

http://www.czerwionka-les...nt01returnid=16

koczkodan 

Wysłany: 2017-10-13, 08:43   

Mam wrażenie, że ludzie w Książenicach (i nie tylko) nie zdają sobie w ogóle sprawy z faktu, że weszła uchwała antysmogowa. To nie ich wina. Może gmina mogłaby wydrukować i rozdać jakoś ulotki takie jak poniżej? Ludzie mają prawo wiedzieć i się przygotować. Niektórzy budujący nowe domu w naszej gminie (w tym w Książenicach) planują wstawić do nich kotły śmieciuchy, pomimo zakazu. Często naprawdę nie mają o tym pojęcia.

Jeszcze dodam, że na stronie https://map.airly.eu/pl/#latitude=50.13972&longitude=18.60340&id=2312 można sprawdzać parametry powietrza w Kamieniu

Chester

Wysłany: 2017-10-14, 05:00   

Nie sądzę aby ludzie budujący nowe domy nie wiedzieli że mają do nich wstawiać ekologiczne piece. Jeśli wstawiają ,, śmieciuchy'' to najwyraźniej mają przepisy i powietrze w ... O tym jak część mieszkańców wsi przejmuje się zdrowym powietrzem widać w dzień wystawiania worków z plastikami. Ja przy 4 - osobowej rodzinie wystawiam średnio 3 - 4 worki. Jeśli idę przez wieś i widzę że przed domami o podobnej liczbie mieszkańców wystawiane jest 1 albo pół worka to mogę spodziewać się gdzie reszta plastików wylądowała. No chyba że ktoś kupuje tylko szklane opakowania, słabo w to jednak wierzę bo szklane też nie wstawione ... Swoją drogą zbierający śmiecie mogliby dawać znać Straży Miejskiej przed którymi domami stale zbierają nietypowo małe ilości plastików w stosunku do liczby mieszkańców. Myślę że kilka porządnych mandatów daleko skuteczniej polepszyło by jakość powietrza we wsi niż nawet najbardziej fajowa akcja edukacyjna.

koczkodan 

Wysłany: 2017-10-14, 10:11   

nadal uważam, że sprawa nie jest wystarczająco nagłośniona. dlaczego nie ma informacji ani na stronie głównej, ani na fejsbukowym profilu? dlaczego ksiądz o tym nigdy nie wspomniał w ramach ogłoszeń? tylko na forum coś się przebąkuje o uchwale.

no i sołtys nie odpowiedział na pytanie, który organ odpowiada za kontrolę m.in. spalania odpadów na terenie wsi Książenice? straż miejska z Czerwionki?

MarekSzczech 
sołtys

Wysłany: 2017-10-15, 20:40   

koczkodan napisał/a:

no i sołtys nie odpowiedział na pytanie, który organ odpowiada za kontrolę m.in. spalania odpadów na terenie wsi Książenice? straż miejska z Czerwionki?

Przepraszam, ale nigdzie nie zauważyłem pytania. Może coś mi umknęło. Odpadów spalać nie wolno. Naruszenia uchwały antysmogowej można zgłaszać do Straży Miejskiej lub na policję.

Daria

Wysłany: 2017-10-18, 10:28   

Problem w tym, że to nie jest tylko kłopot jednej pory roku, a zwykle smog kojarzy się z zimą. Obecnie w niektórych miejscach jest już jego nadwyżka i w niewielu miejscach o tym alarmują. Osobiście staram się dbać o swoje otoczenie, zrezygnowałam z jazdy samochodem, jeżdzę autobusem, mam w domu ozonator powietrza ale cóż z tego skoro wokół mnie tyle niekorzystnych spalin a nic z tym nie mogę zrobić.

Mariusz123

Wysłany: 2017-11-29, 10:58   

Tez tak uważam. Czyste powietrze przede wszystkim!

Odpowiedz do tematu