forum.ksiazenice.net.pl Strona Główna forum.ksiazenice.net.pl
Forum mieszkańców Sołectwa Książenice

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Akcja zima
Autor Wiadomość
bnbk

Wysłany: 2013-02-02, 23:06   Akcja zima

- proszę o jasną odpowiedź;
dlaczego nie wszystkie drogi są objęte odśnieżaniem, w innych sołectwach np. Szczejkowice, Palowice, Leszczyny Stare - każda droga wcześniej czy później jest ośnieżona, a nam "wciska się kit" o drogach miejskich i prywatnych.
Ks. Jana Pojdy - bo taki mam adres, to droga miejska(powiatowa) czy prywatna ?
Czy płacone podatki są takie same na odśnieżanych i nie odśnieżanych drogach dojazdowych?
Proszę o podanie podstawy prawnej różnego traktowania mieszkańców tej gminy.
Pozdrawiam.
bnbk.
Ostatnio zmieniony przez Q 2013-02-03, 16:20, w całości zmieniany 1 raz  

MarekSzczech 
sołtys

Wysłany: 2013-02-02, 23:36   

Nie czuję się adresatem niniejszego zapytania. Przekażę je Burmistrzowi i sam chętnie przeczytam odpowiedź. Niewątpliwie pomogło by mi, gdybym mógł wskazać, które konkretnie drogi prywatne w Szczejkowicach, Palowicach itp. są odśnieżane przez gminę. Ulica ks. Pojdy jest drogą powiatową i z tego co widzę, to jakoś jest odśnieżana. Oczywiście można dyskutować, czy da się ją lepiej odśnieżyć, na moje pytanie skierowane do Dyrekcji Zarządu Dróg Powiatowych usłyszałem, że owszem, da się, jak dostaną więcej pieniędzy.

Sajok

Wysłany: 2013-02-03, 02:19   

Ks Pojdy to droga powiatowa za której odśnieżanie odpowiada powiat. Ta sama droga, o tej samej nazwie w Kamieniu utrzymuje miasto Rybnik. Miasto Rybnik to nie to samo co Powiat Rybnik. Zatem jadący sznyjflug/odśnieżacz od Rybnika mijając granice Kamienia z Książenicami, dźwiga pług i wyłącza solarke - ot taki sobie absurd ...

bnbk pewno chodzi o jakiś boczny odłam Księdza Pojdy, coś w stylu Ks. Pojdy X c, d, czy tam e. Kilka lat wstecz można było zauważyć że takie boczne drogi odśnieżał traktor, który miał w utrzymaniu inne drogi boczne - czyli gminne.

Kto obecnie zajmuje sie utrzymaniem dróg gminnych w Książenicach? Może warto go rozliczyć z faktu ile razy w roku dana droga była odśnieżona?

MarekSzczech 
sołtys

Wysłany: 2013-02-03, 15:05   

Sajok napisał/a:
Ks Pojdy to droga powiatowa za której odśnieżanie odpowiada powiat. Ta sama droga, o tej samej nazwie w Kamieniu utrzymuje miasto Rybnik. Miasto Rybnik to nie to samo co Powiat Rybnik.

Dokładnie to jest jeszcze inaczej. Powiat rybnicki, do którego należymy to tzw. powiat ziemski. Za ulicę Pojdy w Rybniku odpowiada rybnicki powiat grodzki, którego zadania realizuje urząd miasta Rybnika, oprócz zadań własnych - gminy Miasto Rybnik ...

Sajok napisał/a:

Kto obecnie zajmuje sie utrzymaniem dróg gminnych w Książenicach? Może warto go rozliczyć z faktu ile razy w roku dana droga była odśnieżona?

To żadna tajemnica:

Przetarg organizował ZDISK
Specyfikacja zamówienia:
L. Z a d a n i e Nr 12 – Odśnieżanie sołectwa Książenice
Szacunkowa ilość roboczogodzin w okresie prowadzenia Akcji Zima - 240 rg/rok .
Wykonawca tego zadania musi dysponować sprawnym sprzętem przystosowanym do
świadczenia usług objętych zamówieniem, tj. mechanicznego odśnieżania dróg. Posiadać
dokumenty dopuszczające pojazdy realizujące przedmiot zamówienia do ruchu po
drogach publicznych oraz zatrudniać pracowników posiadających uprawnienia do
kierowania

Wynik przetargu:
Zadanie Nr 12 - Odśnieżanie sołectwa Książenice ofertę firmy:
Piotr Śleziona
Usługi Ciągnikiem Rolniczym Wolnobieżnym
ul. Jodłowa 64 G
44-213 Rybnik - Kamień
Powyższa oferta spełniła wszystkie wymagania określone w SIWZ i otrzymała maksymalną ilość
punktów - 100 pkt, w tym w jedynym kryterium cena – 100 pkt. Na podstawie art. 91 ust.1 ustawy Prawo zamówień publicznych uznano ją za najkorzystniejszą. Jednocześnie informuję, że na Zadanie Nr 12 w terminie wyznaczonym jako termin składania ofert na przetarg wpłynęły 2 oferty ...

Od siebie dodam, że nie posiadam numeru telefonu do tego Pana - na prośbę skierowaną do ZDISK-u otrzymałem odpowiedź, że za wysłanie sprzętu odpowiadają oni, nie będzie decydował sołtys, czy radny gdzie i kiedy sprzęt ma pojechać, problemy należy zgłaszać pod całodobowym numerem telefonu akcji zima:
32 42 775 43 lub
32 42 727 43

Przy poprzednich opadach śniegu w zeszłym tygodniu sprzęt wyjechał ok. godz. 15.00 (sypało od rana) więc niektóre drogi były mocno zasypane ...

MarekSzczech 
sołtys

Wysłany: 2013-02-15, 22:02   

Otrzymałem odpowiedź w sprawie odśnieżania - pismo skierowałem na ręce Burmistrza:

Pismo

odpowiedź przyszła ze ZDISK. Poniżej link

Odpowiedź ze ZDISK
Ostatnio zmieniony przez MarekSzczech 2013-02-16, 20:11, w całości zmieniany 2 razy  

Sajok

Wysłany: 2013-02-15, 23:03   

A jak brzmiało pismo do nich? Z tego ich pisma nic nie wynika, ot zwykły bełkot w dodatku kanoniczny :D

MarekSzczech 
sołtys

Wysłany: 2013-02-17, 14:03   

poprawiłem poprzedniego posta

ecik

Wysłany: 2013-02-17, 21:52   

zima powoli sie konczy ale problem pozostaje tego typu ze teraz przy roztopach droga to jedno bagno , moje pytanie brzmi czy jest mozliwość uzupełnienia ubytków (dziur) np czerwonym kamieniem i wyslanie walca ktory by to ubil ?

Odpowiedz do tematu