forum.ksiazenice.net.pl Strona Główna forum.ksiazenice.net.pl
Forum mieszkańców Sołectwa Książenice

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Szkoła Podstawowa w Książenicach
Autor Wiadomość
johny 

Wysłany: 2014-11-11, 13:50   Szkoła Podstawowa w Książenicach

Pani Salomeo.

doceniamy osiągnięcia i zmiany w SP Książenice! Wiele zmian na plus w ostatnich latach.
Jednak, żeby nie było zbyt słodko dodam szczyptę goryczy. Niestety personel i kadra nauczycielska w szkole jest zatrudniana "po znajomości", a nie ze względu na kompetencje. Nawet na stronie internetowej szkoły jest napisane, że część kadry nauczycielskiej nie ma nawet tytułu magistra. Niestety, ale mieszkańcy to widzą i bardzo ich to irytuje. Jak dla mnie brak profesjonalizmu.

Panie Sołtysie,
czy w powyższym wpisem P. Edwarda możemy stworzyć listę ulic, które najbardziej wymagają remontu. Niech to będzie plan na 4 lata, tzn. co roku robimy jedną dłuższą lub dwie krótkie drogi. Na każdą przyjdzie w końcu kolej. Na kolejnym Zebraniu Wiejskim przedstawmy mieszkańcom do opinii i dyskusji. I jako wspólny apel mieszkańców zanieśmy taki list/petycję Radzie Miejskiej oraz Burmistrzowi.
Ostatnio zmieniony przez Q 2014-11-12, 00:21, w całości zmieniany 1 raz  

Salomea

Wysłany: 2014-11-11, 14:02   

johny - No to jedziemy z tym światem. Jeżeli chodzi Ci o konkretne osoby to bądźmy uczciwi i tak, jak ja gram w otwarte karty z nazwiskiem, tego oczekuję od Ciebie. A jeśli chodzi o "znajomości" w przyjęciach kadry nauczycielskiej, to odpowiem Ci wyczerpująco, jak napiszesz mi o kogo chodzi i wszystko szczegółowo wyjaśnię. :-)

Salomea

Wysłany: 2014-11-11, 14:07   

johny - na Forum nie musisz się do mnie zwracać per "Pani", nie jestem aż tak zacna ani wymagająca. Konwenanse możesz śmiał odrzucić. :-)

johny 

Wysłany: 2014-11-11, 14:26   

@ Salomea

Z tym zatrudnianiem w Szkole wszyscy wiedzą jak jest. To jest mała wieś i wszyscy o wszystkich wszystko wiedzą. Nikt z poza kręgu znajomych i rodziny nie ma nawet szans na zatrudnienie. Nie ma sensu skupiać się na konkretnych przypadkach, bo wszystkie są wręcz identyczne.
Ale to jest sprawa na inny wątek - wyborcy w niedzielę powiedzą co o tym myślą :-)

Salomea

Wysłany: 2014-11-11, 14:40   

johny, Pisz chłopie prosto z mostu, nie używaj ogólników i nie strasz mnie Wyborami w niedzielę, bo dla mnie te Wybory to po prostu epizod a poniedziałek po wyborach i tak nastąpi bez względu na mój wynik. Czy otrzymam mandat radnej, czy nie życie będzie toczyło się dalej, ja dalej będę robić swoje. Nie mam w swoim dorobku żadnej kariery politycznej, ani społecznej i naprawdę niezależnie od wyników wyborów będzie ok. Nawiązując jeszcze do "kręgu moich znajomych rodziny" przy zatrudnianiu to miej cywilną odwagę i posłuż się konkretami, nie zapominając o wypisaniu kryteriów, jakimi powinnam się posłużyć w rekrutacji do pracy w szkole. Skorzystam chętnie.

dobro popierać

Wysłany: 2014-11-11, 15:13   

Przecież Pani dokonale wie o kogo chodzi. Jest zakładka nauczyciele na stornie SP Książenice, są osoby bez mgr. Nie musimy tutaj nikogo z nazwiska wypisywać. Mimo że nazwiska inne to wszyscy znają pokrewieństwo to chyba oczywiste. Naprawdę w Książenicach nikt nie skończył studiów pedagogicznych? Naprawdę nie dostała Pani ani jednego takiego CV?

dobro popierać

Wysłany: 2014-11-11, 15:19   

Czarne jest czarne a białe jest białe. Nie trzeba nic wyjaśniać oddzielnie z osobna. Faktom nie można zaprzeczyć. Ma Pani rację, że po niedzieli będzie poniedziałek - normalny, jak każdy inny. Forum jest jednak takim miejsce gdzie każdy może pisać co go denerwuje i może uświadomi to Pani, że nie jest tak kolorowo.

Dlatego dziwi mnie że pomimo tylu zasług jakie Pani wypisała, pozwala sobie Pani na taki zagrania z zatrudnieniem. Tu najprościej zweryfikować transparentność i to czy gra się fair.

Salomea

Wysłany: 2014-11-11, 16:32   

No widzisz dobro popierać nie zawsze jest, jak inni mówią. Nic nie jest czarne, ani białe. W życiu najwięcej jest szarości tzn. kompromisu. Inaczej bylibyśmy wyznawcami filozofii " oko za ko, ząb za ząb" - to chyba mało cywilizowane. Wszyscy nauczyciele zatrudnieni w SP Książenice mają kwalifikacje określone w Karcie nauczyciela. 3 nauczycieli nie ukończyła jeszcze studiów II stopnia, czyli magisterskich, ale to nie znaczy, że nie mają kompetencji zawodowych. Mają, bo ukończyli studia I stopnia, czyli studia licencjackie. Są osobami, które posiadają pełne kwalifikacje zawodowe, a studia II stopnia z tytułem magistra ukończą w czerwcu 2015. Tytuł magistra nie świadczy w żadnym stopniu o kompetencjach zawodowych nauczyciela. Oba stopnie studiów istnieją od siebie niezależnie. Tytuł magistra klasyfikuje nauczyciela do wyższego angażu i nic więcej. realizując w tygodniu ponad 300h, to zaledwie 15 etatów z drobnymi, więc nie jestem w stanie zatrudnić wszystkich nauczycieli, którzy ukończyli studia i mieszkają w Książenicach. Osoby zatrudnione w SP w ostatnim czasie, to osoby, które CV miały złożone z Wydziale Edukacji. Każde nowe zatrudnienie dyrektor szkoły musi uzgodnić z Organem prowadzącym, więc nie ma tu miejsca ani na znajomości, ani na rodzinę. Jakbym taki zarzut przewidziała i od wymiany anglisty, stosuję taką strategię doboru kadry pedagogicznej za pośrednictwem Wydziału Edukacji. Całe szczęście! Proszę więc nie insynuować mi tego rodzaju zastrzeżeń. Naprawdę ten temat nie jest mi kłopotliwy i wyjaśnię każdemu ten problem. Jednak nie ma też co wypisywać wątpliwości chwytających w wyborach i czepiać się zatrudnienia. SP Książenice pod względem zatrudnienia nie jest w stanie spełnić oczekiwań na rynku pracy nauczycieli. Czy to się komuś podoba, czy nie? Ja rozumiem rozczarowanie i niezadowolenie osób, które nie są zatrudnione, ale trzeba zachować pewnego rodzaju ostrożność w formułowaniu tego rodzaju publicznych zarzutów. Dziękuję za uznanie w innym obszarze mojej pracy i zalecałabym większą powściągliwość w temacie, w którym ma się zdawkowe lub niepełne informacje. Można zawsze kogoś skrzywdzić, a chyba nie oto chodzi na tym Forum.

Salomea

Wysłany: 2014-11-11, 16:35   

dobro popierać No własnie zadaj sobie pytanie, czy Twoje osądy na mój temat w kwestiach zatrudnienia są fair?

dobro popierać

Wysłany: 2014-11-11, 17:48   

" realizując w tygodniu ponad 300h, to zaledwie 15 etatów z drobnymi, więc nie jestem w stanie zatrudnić wszystkich nauczycieli, którzy ukończyli studia i mieszkają w Książenicach "

Pełna zgoda!

W takim razie dlaczego pracują nauczyciele którzy tych studiów jeszcze nie skończyli, lub mają niższe kwalifikacje zawodowe aniżeli osoby które złożyły CV z pełnym wyższym wykształceniem? Chce Pani powiedzieć że Wydział Edukacji , na który się Pani powołuje mając do wyboru nauczyciela po magisterce lub licencjacie wybiera tego drugiego?

z ciekawości wszedłem na 5 strony SP w naszym regionie:
Szczejkowice - wszyscy mgr, Palowice - wszyscy mgr, Leszczyny nr.1 - wszyscy mgr, Leszczyny nr 2 - wszyscy mgr, Bełka - brak danych o tytułach

Nie chce rozwijać już tego wątku bo to nie temat na ten dział. Odnośnie zatrudnienia właśnie wszystko powinno być czarne lub białe a nie szare ze względu na koneksje.
Z mojej strony ten wątek jest zamknięty, cieszę się ze KEBAB wywołał ten temat do tablicy.

kebab_z_cebulką

Wysłany: 2014-11-11, 18:53   

@ Salomea
SP jest finansowana z pieniędzy publicznych i dlatego wszelkie kwestie jej dotyczące powinny być transparentne. Niestety nie są, poziom kumoterstwa w naszej szkole przekroczył wszelkie granice. Nareszcie ktoś napisał to, o czym cała wieś od dawna rozmawia.

@ Administrator
Proponuję, żeby admin przeniósł wątek do nowego tematu.

Salomea

Wysłany: 2014-11-11, 19:40   

dobro popierać, Widzisz chyba jesteś zablokowany na czytanie ze zrozumieniem. Napiszę jeszcze raz czy ktoś ma tytuł magistra, czy licencjata nie świadczy to o różnicy kwalifikacji. Niejednokrotnie licencjaci mają większe kompetencje zawodowe niż magistrzy. wszystko zależy od podejścia do pracy, od zaangażowania. od umiejętności nabytych potrzebnych do wykonywania tego zawodu. Czy to Twoje CV nie zostało wżięte pod uwagę? Jeżeli tak, to proponuję poszerzyć zakres oddziaływań i złoż te CV także w Wydziale Edukacji. W przyszłym roku też bedą potrzebni nauczyciele do pracy. Nie jestem w stanie z Tobą polemizować, skoro masz tak wąskie horyzony i zgoła negatywny stosunek na inne poglądy niż Twoje. Pozdrawiam miłego wieczoru ;-)

Salomea

Wysłany: 2014-11-11, 19:53   

kebab_z_cebulką, Ja też proponuję złożyć CV w Wydziale Edukacji tam są zawsze większe możliwości zatrudnienia i także tym wpisem kończę wątek, bo " ...... baletnicy przeszkadza rąbek u spódnicy". Nie sprowadzajmy poziomu tego Forum do minimum. A a propos, to znaczenie słowa "transparentny" jest powszechnie znane o doskonale wpisuje się w moje wyjaśnienia. Każdy ma prawo do wyrażania swoich poglądów, dopóty dopóki nie godzi to w czyjeś dobre imię. wydaję się na pozór, że anonimowo można wszystko, ale chyba nie tak do końca.Pozdrawiam miłego wieczoru :-)

Salomea

Wysłany: 2014-11-11, 20:03   

dobro popierać, kebab_z_cebulką, - Drodzy moi moja korespondencja a Wami, uporczywe z mojej strony pisanie odpowiedzi i szacunek do respondenta, to klucz do sukcesu i osiągnięć a nie uprawianie demagogii. To już naprawdę koniec na dziś. Sorry.

dobro popierać

Wysłany: 2014-11-11, 21:54   

Jakoś w innych szkołach nie mają tego toku myślenia co Pani.
Idąc takim tokiem myślenia, zaangażowany magister jest lepszy od profesora :)
Pod warunkiem że się tego zaangażowanego magistra zna i trzeba mu pomóc :)

Nie składałem CV, zajmuję się zupełnie czymś innym. O tych faktach dowiedziałem się od osób trzecich. Jak widać mieli rację, że tak się oburzają. Ja o wykształceniu a Pani o zaangażowaniu :):)

Przepraszam że mieszkańcy mówią co im się nie podoba.
Lepiej by było gdyby wszyscy słodzili. Radzę mniej nepotyzmu, ignorancji a może tak kiedyś będzie :)

Odpowiedz do tematu