forum.ksiazenice.net.pl Strona Główna forum.ksiazenice.net.pl
Forum mieszkańców Sołectwa Książenice

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Q
2013-02-02, 10:39
OSP w Książenicach
Autor Wiadomość
mariusz
mariusz

Wysłany: 2013-02-02, 03:08   OSP w Książenicach

Witam mam do mieszkańców Książenic bardzo ważne pytanie ? czy potrzebna jest straż w Książenicach, a drugie mamy 1 ratownika medycznego i 3 ratowników KPP ( kwalifikowana pierwsza pomoc) z papierami czy chcielibyście państwo żeby nasza straż pomagała w ratowaniu zdrowia a nawet życia naszych mieszkańców, proszę o wypowiedzi , straż jest dla mieszkańców a my zrobimy wszystko żeby mieszkańcy byli bezpieczni .Pozdrawiam OSP KSIĄŻENICE. PS. Co myślicie na temat jednostki osp Książenice
Ostatnio zmieniony przez Q 2013-02-02, 10:47, w całości zmieniany 1 raz  

Sajok

Wysłany: 2013-02-04, 19:14   

http://ospksiazenice.bnx.pl/viewpage.php?page_id=5

14.01.2013 - OSP została zaalarmowana do pożaru na posesji przy ul. Nad Potokiem , jednostka jednak nie wyjechała do pożaru ponieważ kierowca wozu był w pracy

Chyba powinniście zwiększyć liczbe kierowców. Bo z tego co można wyczytać na tej stronie to jest ich dwóch przy czym jeden jest obecnie kontuzjowany po wypadku, a drugi pracuje no i wyszło jak wyszło ...

mariusz
mariusz

Wysłany: 2013-02-04, 20:57   Witam

Witam no niestety nasza jednostka od niepamiętnych czasów nie wyjechała w sumie w naszej jednostce jest 4 kierowców ale od pewnego czasu dwóch z nich mieszkają po za granicami Książenic a jeden miał wypadek na kopalni tak wiec został jeden ale już staramy się jednostkę wzbogacić o kierowców a z Gmina wojujemy o kursy na kat.C. Pozdrawiam

A po drugie to marzeniem naszej jednostki jest drugi samochód typu lekki którym wszyscy strażaki a kat.B mogą jeździć i przekształcić go w ratownictwo drogowe , medycznie i pożarowe ponieważ jednostka posiada wyszkolonych strażaków ratownictwa drogowego jak i medycznego ale niestety jednostki na takie auto nie stać używane kosztuje w granicach 20-50 tys. plus wyposażenie torba medyczna PSP R1 wraz z deska i sprzęt hydrauliczny do drogówki niestety sponsorów nie mamy tak jak szkoła i klub sportowy może kiedyś się te marzenie spełni.Pozdrawiam :-D
Ostatnio zmieniony przez Q 2013-02-05, 12:16, w całości zmieniany 1 raz  

ecik

Wysłany: 2013-02-05, 12:04   

A ilu to niby macie tych ratowników w strazy ?? jest chociaz 4 ?? Co do sponsorowania to moze ktos by sie znalazl musicie wyjsc do tych ludzi i popytac! :-P Co do samochodu lekkiego dobry pomysl - kazdy strazak ma prawo jazdy kat B wiec nie powinniście mieć problemów z kierowcami.
Jedyne co mi się podoba to ta wasza młodzież - przynajmniej ta wasza strażaczka czegoś ich uczy. :lol:
Odmłódźcie zarząd to i efekty będą ("dziadki" mają inne podejście do sprawy) bez tego cały czas będziecie stali w miejscu. :-(

Sajok,

"Wyszło jak wyszło" - wstąp do straży , może posiadasz akurat takie uprawnienia i byś wspomógł OSP.
Ostatnio zmieniony przez Q 2013-02-05, 12:15, w całości zmieniany 1 raz  

Sajok

Wysłany: 2013-02-05, 12:21   

A nie wyszło jak wyszło?

Nie mam uprawnień ;-)

ecik

Wysłany: 2013-02-05, 12:28   

Może i nie wyjechali ale co mają zrobić , widocznie tak miało być. Może teraz będą bardziej zabiegać o to żeby mieć większą ilość kierowców w kat C. Tylko znając życie mało kto jest chętny żeby służyć w OSP i to jeszcze jako kierowca. Nie jestem za ani przeciw OSP niech tylko zaczną działać pełną parą - pewnie są tam jakieś osoby z pomysłami?

Sajok

Wysłany: 2013-02-05, 12:30   

Ja też nie jestem przeciw, a wręcz przeciwnie - życze im jak najlepiej. W pierwszym poście było pytanie co sądzicie to napisałem że przydała by się większa ilość kierowców bo był z tym problem i tyle. Nie było to w żadnym stopniu ironiczne stwierdzenie.
Ostatnio zmieniony przez Sajok 2013-02-05, 12:57, w całości zmieniany 2 razy  

zabka 

Wysłany: 2013-02-05, 12:37   

dzięki ecik, ze podoba Ci się praca z młodzieżą , staram się jak mogę. Ratowników mamy juz 5 w tym 4 po kursie KPP. Samochód lekki rozwiązał by wiele , ale tak jak pisał Mariusz wyżej nie mamy na niego pieniędzy.

mariusz
mariusz

Wysłany: 2013-02-06, 08:21   Witam

Witam w Marcu 2011 został wybrany nowy zarząd i jest trochę odmłodzony i już staraliśmy soc zorganizować choćby w maju 2011 drzwi otwarte straży ale przyszły tylko przedszkolaki w 2012 roku zrobiliśmy balik dla dzieci przyszło zaledwie troje lub czworo dzieciaków w czerwcu 2012 zrobiliśmy festyn strażacki z darmowa zabawa na sali ale i w tym przypadku nikt się nie zjawił i pieniądze zostały wyrzucone w błoto , my chcemy robić dużo ale nigdy nikogo nie ma , ale myślę ze się to zmieni. A co drużyny młodzieżowej to dzięki Beacie ja mamy , w młodzieży przyszłość . Pozdrawiam

Sajok

Wysłany: 2013-02-06, 11:21   

Może potrzeba więcej reklamy? Plakaty, etc. Może odpowiedzialni za ten nowy serwis też zareklamują co nie co jak coś będziecie organizować.

Teraz mieliście zabawe karnawałową, bo było ogłoszenie też tu na forum. Jak frekwencja?

mariusz
mariusz

Wysłany: 2013-02-07, 08:43   Witam

Witam na zabawie karnawałowej było 45 par a większości uczestników zabawy było poza Książenic . Pozdrawiam

ecik

Wysłany: 2013-02-07, 17:40   

Tzn że nasi mieszkańcy chyba nie lubią bawić się na zabawach w OSP , moze za drogo albo za malo oferujecie w cenie ?

Sajok

Wysłany: 2013-02-07, 22:06   

Na szkolnej zabawie w OSP było dużo ludzi, a na sobotnią z klubu też jest ponad 100 par. Może to kwestia reklamy i oferty?

mariusz
mariusz

Wysłany: 2013-02-07, 22:16   1% podatku podaruj na nasza OSP

Witam wszystkich mieszkańców jeżeli byście chcieli oddać jeden procent na straż pożarną w Książenicach . W deklaracji pit jako OPP wybierz . OSP KSIĄŻENICE , 44-213 KAMIEŃ , woj. ŚLĄSKIE , KRS 0000116212 będziemy wdzięczni , dziękuje i pozdrawiam

mariusz
mariusz

Wysłany: 2013-02-07, 22:23   Witam

Witam tak jak piszecie czas się zacząć reklamować i robić wokół straży dużo szumu żeby nasi mieszkańcy wiedzieli ze w straży są bardzo dobrzy ludzie otwarci na nowe pomysły mieszkańców i naszych druhów miejmy nadzieje ze mieszkańcy naszej miejscowości się do tego dołączą a nie widzieli straż z jak najgorszej strony .Pozdrawiam :-D

Odpowiedz do tematu