forum.ksiazenice.net.pl Strona Główna forum.ksiazenice.net.pl
Forum mieszkańców Sołectwa Książenice

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Smog
Autor Wiadomość
cineko 

Wysłany: 2018-09-20, 07:24   

koczkodan napisał/a:
Dzisiaj rusza nabór wniosków w ramach programu Czyste Powietrze. może niektórzy powinni się zainteresować? wygląda to na pewno lepiej niż będzie w rzeczywistości, ale zawsze coś. pamiętajcie tylko, że aby cokolwiek dostać prawdopodobnie trzeba mieć ocieplone przegrody zgodnie z warunkami technicznymi 2021 (ale taki warunek wyjdzie wszystkim na zdrowie, bo po co dofinansowywać czy robić coś, co za trzy lata będzie przestarzałe).

W poniedziałek w CKE jest chyba spotkanie informacyjne.

W Czerwionce-Leszczynach spotkanie informacyjne dotyczące Programu „Czyste Powietrze” odbędzie się 24 września 2018 r. o godz. 18.00 w Centrum Kulturalno-Edukacyjnym przy ul. 3 Maja 36 D.

https://www.czerwionka-le...ietrze/idn:7052

koczkodan 

Wysłany: 2018-09-20, 11:09   

mam nadzieję, że ktoś zamieści informację o spotkaniu na facebooku oraz na stronie głównej serwisu sołectwa. nie każdy zagląda na forum.

Q 
Administrator

Wysłany: 2018-09-20, 15:10   

Zamieści =) Dzisiaj wieczorem postaram się coś napisać i puścić w eter.

cineko 

Wysłany: 2018-09-24, 09:38   

Czy ktoś wie czy wnioski można już składać? Ile będzie się czekało na rozpatrzenie wniosku?
Bardzo zależy mi na czasie. Jeśli ktoś może być na tym spotakniu w Czerwionce i by się tego dowiedział proszę o infromację na forum :-)

MarekSzczech 
sołtys

Wysłany: 2018-09-25, 21:08   

Witam !

Byłem na spotkaniu, bardzo sensowny program, prezentacja trwała 40 minut, więc nie będę jej tu streszczał, wnioski można już składać, najlepiej przez adres:

https://portal.wfosigw.katowice.pl/

Na co trzeba zwrócić uwagę:
- program ma trwać 10 lat, ale inwestycja 2 lata
- można złożyć jeden wniosek na jeden dom
- jest kilka obszarów inwestycji - warunkiem skorzystania z innych obszarów jest wymiana pieca na 5 klasę
- pozostałe obszary - docieplenie budynku, wymiana drzwi, okien modernizacja CW i CO, fotowoltaika, wentylacja z rekuperacją
- zatem warto złożyć wniosek na kilka obszarów, nawet jeśli nie miałoby się z nich skorzystać, bo można nie zrealizować części inwestycji, ale nie można dopisać nowej inwestycji
- można finansować inwestycje które już są w toku, pod warunkiem, że ostatnia faktura będzie po akceptacji wniosku, np. wymieniłem już piec, ale złożę jeszcze wniosek na modernizację instalacji CO i wystarczy, że po akceptacji kupię jakiś 1 grzejnik - dostanę dotację i do pieca i do grzejnika
- kwota dopłaty zależy od dochodów (od 90-30 %), resztę można opłacić gotówką lub uzyskać pożyczkę na RRSO ok. 2,5 %
Jakby były jakieś pytania chętnie służę.

koczkodan 

Wysłany: 2018-10-18, 09:33   

mam nadzieję, że jak najwięcej osób skorzysta z dotacji i coś zmieni, bo nie da się wytrzymać. straż miejska ponoć zyskuje możliwość egzekwowania uchwały antysmogowej. dzięki temu będą mogli wlepiać mandaty za przestarzałe kotły. mogliby na samym początku 2022 r. skontrolować całą wioskę i Kamień, bo ostatnio wieczorami jest jakiś dramat. tyle gadania, edukacji, a jeden z drugim nawet nie spróbują palić od góry albo generalnie prowadzić proces optymalnie. naprawdę macie to gdzieś?

cineko 

Wysłany: 2018-10-18, 10:14   

Jeśli ktoś może to ja również polecam palenie od góry jeśli kocioł na to pozwala. Im mniej dymu i smrodu tym oszczędniej ale pewnie świadomość u mieszkańców jest mała. Moim zdaniem problem zniknie albo ulegnie poprawie dopiero z ostatnim wymontowanym kopciuchem.

Odpowiedz do tematu