forum.ksiazenice.net.pl Strona Główna forum.ksiazenice.net.pl
Forum mieszkańców Sołectwa Książenice

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Dzwony kościelne...
Autor Wiadomość
Kalanchoe

Wysłany: 2015-08-01, 12:20   Dzwony kościelne...

Od jakiegoś czasu dzwony kościelne zrobiły się lekko natarczywe:( Rozumie dzwonienie przed mszą i w kilku innych wyjątkowych sytuacjach ale co piętnaście minut i o pełnych godzinach w nocy, to chyba lekkie przegięcie. Dzisiaj w nocy budziłam się co godzinę...mieszkam blisko kościoła, do tej pory nic mi nie przeszkadzało, szanuję potrzeby wiernych ale proszę o uszanowanie również tych którzy z kościołem mają niewiele wspólnego i chcieliby się spokojnie w nocy wyspać. Uważam, że powrót do starych "tradycji" dzwonienia nikomu by nie zaszkodził, bo chyba nie o to w wierze katolickiej chodzi aby uprzykrzać życie bliźniemu swemu:)

mr_snake 

Wysłany: 2015-08-01, 13:20   

Do tego jeszcze codziennie o 21:00 dzwony biją na apel, jasnogórski?, bicie dzwonów dla każdego zmarłego i na jego pogrzeb (co akurat szanuję, ale ostatnio to bicie wydaje się być dłuższe). Też mieszkam niedaleko kościoła i mam podobne odczucia, że dzwony biją coraz częściej i coraz dłużej. Dzwonienia zegara przez całą noc nie zauważyłem (no prawie), ale to dlatego, że już przestałem otwierać na noc okna - szczególnie w weekendy, gdzie do hałasu dzwonów dokładają się jeszcze imprezy w remizie. Co tak swoją drogą ktoś też powinien zmienić, np. zabronić otwierania okien, może warto założyć dobrą klimę skoro, co zrozumiałe, chce się zarabiać na wynajmowaniu sali.
Ostatnio zmieniony przez mr_snake 2015-08-03, 20:32, w całości zmieniany 1 raz  

Sajok

Wysłany: 2015-08-03, 16:54   

Dzwony w Książenicach biły od zawsze, wiec nie wiem w czym problem.

zabka 

Wysłany: 2015-08-03, 19:35   

Nie rozumiem dlaczego komuś przeszkadza bicie dzwonów,przeciez nie są aż takie głośne żeby nie można było wytrzymać od ich"hałasu ". Moim zdaniem to juz lekka przesada żeby czepiać się takich rzeczy. Dzwony bija i pewnie będą biły.
Co to godziny 21:00 to chyba jeszcze wszyscy mieszkańcy nie śpią, a jesli ktos śpi to musi uszanować wezwanie do modlitwy.

Q 
Administrator

Wysłany: 2015-08-03, 19:39   

Hehe, widze że ze swoimi żalami trafiłeś aż pod Warszawe http://forum.ksiazenice.n....php?f=1&t=2156

Cytat:
Czy może mi ktoś powiedzieć, dlaczego i jak długo nieustanne bicie dzwonów kościelnych będzie nam uprzykrzać życie? Od wczoraj biją nawet w nocy. Jest to ze strony prawnej zakłócanie ciszy nocnej. Liczę, że jest to sytuacja przejściowa. W najgorszym przypadku będę zmuszony interweniować.

Polecam interweniować - wpierw udać się do kancelarii parafialnej i powiedzieć wprost Proboszczowi, że dzwony są ble. Godziny urzędowania kancelarii parafialnej można znaleźć tutaj http://www.ksiazenice.kat...zczegoly&id=115 żeby nie pomylił z parafią spod Warszawy =)

Kalanchoe

Wysłany: 2015-08-03, 19:54   

Sajok w tym problem, że ostatnio bija za często.
Zabka jak mieszkasz na końcu wsi i jesteś gorliwą katoliczką, to pewnie Ci nie przeszkadzają:) a dzwony biją także w nocy, od kilku dni co godzinę a to już lekka przesada. Tak trudno nadgorliwym katolikom uszanować święty spokój bliźniego? Przecież nikt nikomu nie zabrania dzwonić w sytuacjach wyjątkowych i jak dotąd wedle tradycji przed każda mszą, więc po co było to zmieniać?
Marq hehe oczywiście że ja także będę interweniować, hehe...hehe i hehehe...poza tym z żalami pod Warszawę???Dobrze się czujesz??
Druga sprawa, zastanawiam się jak się to stało, że zostałeś administratorem tego portalu, skoro jesteś tak stronniczy i w tak kpiący sposób wyrażasz swoje zdanie na temat poruszanego problemu...

zabka 

Wysłany: 2015-08-03, 20:03   

Mieszkam na końcu wsi ale również dzwony słyszę bo mam cala noc otwarte okno i jakos mi to nie przeszkadza. Wiadomo na pewno bija ciszej niż u was . Co do gorliwej katoliczki to owszem chodzę do kościoła w niedziele a ci bardzo gorliwi i w tygodniu wiec gorliwa katoliczka nie jestem i szanuje równie tych którzy nie chodzą do kościoła z różnych powodów. Jak juz nam wiadomo dzwony biły tylko jedna noc z powodu awarii ktora została naprawiona( info kościelnego). Mysle ze juz dzwony nie będą Cie budzic 😊 pozdrawiam i życzę Tobie i rodzinie miłego wieczoru ( po co się kłócić i gryźć miedzy sobą ).

Kalanchoe

Wysłany: 2015-08-03, 20:10   

Zabka mam nadzieję:) Przepraszam i nie bierz do siebie tej "gorliwej katoliczki" za bardzo mnie poniosło...Tobie również życzę miłego wieczoru:)

Tina

Wysłany: 2015-08-03, 20:18   

Niektórzy to naprawdę nie mają już z czego robić problemu :) tylko jeśli macie już tak STRASZNIE duży problem to może warto pójść porozmawiać z proboszczem na ten temat i powiedzieć wprost, że dzwony Wam przeszkadzają ( nie wspomnę już, że zapewne nie wiecie nawet o tym, że wróciły z naprawy - dlatego dzwonią głośniej co jest tylko kwestią czasu). Może warto czasem przejść się do kościoła bądź zapytać co się dzieje z dzwonami a nie od razu robić aferę z niczego :) Jeśli komuś przeszkadzają dzwony to o mają powiedzieć mieszkańcy np. Kamienia gdzie oprócz dzwonów puszczane są także melodie? :) Tego to byście już nie znieśli :)

Q 
Administrator

Wysłany: 2015-08-03, 20:25   

W gwoli ścisłości - te dzwony przez całą noc to był jednorazowy incydent, bo zawiesił się sterownik. Normalnie ustawione jest, że od 22 - 6 rano dzwony nie dzwonią. Raz się zdarzyło i afera aż pod warszawskie książenice =)

mr_snake 

Wysłany: 2015-08-03, 20:29   

Hah, dzwony same w sobie nie są problemem. Człowiek w mig się przyzwyczaja - można nawet przy nich spać (tak jak np. przy torach kolejowych, lotnisku). Schody zaczynają się w momencie, kiedy te dzwonienie robi się coraz częstsze - a ostatnio faktycznie biły w nocy (ot incydent), i to było novum, bo dotychczas o 22:00 biły po raz ostatni.
Ostatnio zmieniony przez mr_snake 2015-08-03, 20:50, w całości zmieniany 1 raz  

Kalanchoe

Wysłany: 2015-08-03, 20:49   

Nie chodzę do kościoła więc napisałam na forum dla mieszkańców Książenic, a to moim zdaniem właściwe miejsce i nie żadna afera a jedynie uwaga i zapytanie. Pisałam post oczekując ewentualnie wyjaśnień i je otrzymałam za co tym którzy zachowali kulturę, bardzo dziękuję.
Ps. Co po niektórzy powinni nauczyć się czytać ze zrozumieniem. W pierwszym poście dokładnie napisałam co mi przeszkadzało, a co nie i przede wszystkim co szanuję ale niektórzy pominęli co istotne i od razu przeszli do ataku...typowe. Pewnie stosik dla mnie już się szykuje :))

Kalanchoe

Wysłany: 2015-08-03, 21:00   

mr_snake napisał/a:
Hah, dzwony same w sobie nie są problemem. Człowiek w mig się przyzwyczaja - można nawet przy nich spać (tak jak np. przy torach kolejowych, lotnisku). Schody zaczynają się w momencie, kiedy te dzwonienie robi się coraz częstsze - a ostatnio faktycznie biły w nocy (ot incydent), i to było novum, bo dotychczas o 22:00 biły po raz ostatni.

Nic dodać nic ująć:)

Raf0805

Wysłany: 2015-08-03, 21:04   

Dla zainteresowanych. W przypadku zakłòcania ciszy nocnej lub wszelkich zakłòceń odbiegających od ustawowo ustalonej normy odpowiedzialny za regulację ..jest organ typu np. policja a nie ksiądz. W tym przypadku jest to osoba ...nie ważne z jakiego powodu...nie przestrzegająca tych norm. Poglądy religijne są w tym przypadku nie interesujące.

Kalanchoe

Wysłany: 2015-08-03, 21:08   

Raf0805 sprawa myślę już się wyjaśniła, więc może dajmy spokój...chyba że chcesz stosik obok mojego?:))

Odpowiedz do tematu