forum.ksiazenice.net.pl Strona Główna forum.ksiazenice.net.pl
Forum mieszkańców Sołectwa Książenice

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Dzwony kościelne...
Autor Wiadomość
Raf0805

Wysłany: 2015-08-03, 21:15   

Myślę, że na tym faktycznie zakończymy tą idiotyczną sytuację. Szkoda czasu na bzdury.

Sajok

Wysłany: 2015-08-03, 21:41   

Raf0805 napisał/a:
Dla zainteresowanych. W przypadku zakłòcania ciszy nocnej lub wszelkich zakłòceń odbiegających od ustawowo ustalonej normy odpowiedzialny za regulację ..jest organ typu np. policja a nie ksiądz. W tym przypadku jest to osoba ...nie ważne z jakiego powodu...nie przestrzegająca tych norm. Poglądy religijne są w tym przypadku nie interesujące.

No no, widza że w Książenicach ostatnio modne stało się donoszenie, skarżenie i takie tam.

Dzwony nie pasują, bo dzwonią.
OSP nie pasuje, bo są tam imprezy i jest głośno.
Boisko nie pasuje, bo czyjś teren.
Przystanek nie pasuje, bo autobus.

Problem w tym, że ten kościół stoi i dzwony dzwonią od 63 lot i jakoś dotychczas nikomu to nie przeszkadzało. Ludzie sami budowali ten kościół, fundowali dzwony, czy zrzucali się na remont, wiec przypuszczom że nie jednemu ojcowi, dziadkowi jakby to przeczytali to nóż by sie w kapsie otwar. Ty pewnie sie tu przykludził ześ z Knurowa, Gliwic czy Dortmundu więc nie czujesz klimatu. Co poradzić. Trzeba było dobrze przeanalizować kupno domu/działki czy nie jest za blisko kościola, głównej drogi, OSP (bo zabawy i syreny).

Raf0805 napisał/a:
Poglądy religijne są w tym przypadku nie interesujące.

Ciekawe czy jakbyś mieszkoł koło meczetu i o 22:30 zanoszono by głośne wołanie do Allaha to przyszołbyś tam do środka, w butach i o zakłócaniu porządku głośno wołoł.

Raf0805

Wysłany: 2015-08-03, 22:13   

Wierzę, że Pan Sajok to przykładowy patriota i chrześcijanin. Chylę nisko głowę przed osobami Pana pokroju. In wino veritas?
Ostatnio zmieniony przez Raf0805 2015-08-03, 22:18, w całości zmieniany 1 raz  

Kalanchoe

Wysłany: 2015-08-03, 22:16   

Sajok napisał/a:
Raf0805 napisał/a:
Dla zainteresowanych. W przypadku zakłòcania ciszy nocnej lub wszelkich zakłòceń odbiegających od ustawowo ustalonej normy odpowiedzialny za regulację ..jest organ typu np. policja a nie ksiądz. W tym przypadku jest to osoba ...nie ważne z jakiego powodu...nie przestrzegająca tych norm. Poglądy religijne są w tym przypadku nie interesujące.

No no, widza że w Książenicach ostatnio modne stało się donoszenie, skarżenie i takie tam.

Dzwony nie pasują, bo dzwonią.
OSP nie pasuje, bo są tam imprezy i jest głośno.
Boisko nie pasuje, bo czyjś teren.
Przystanek nie pasuje, bo autobus.

Problem w tym, że ten kościół stoi i dzwony dzwonią od 63 lot i jakoś dotychczas nikomu to nie przeszkadzało. Ludzie sami budowali ten kościół, fundowali dzwony, czy zrzucali się na remont, wiec przypuszczom że nie jednemu ojcowi, dziadkowi jakby to przeczytali to nóż by sie w kapsie otwar. Ty pewnie sie tu przykludził ześ z Knurowa, Gliwic czy Dortmundu więc nie czujesz klimatu. Co poradzić. Trzeba było dobrze przeanalizować kupno domu/działki czy nie jest za blisko kościola, głównej drogi, OSP (bo zabawy i syreny).

Raf0805 napisał/a:
Poglądy religijne są w tym przypadku nie interesujące.

Ciekawe czy jakbyś mieszkoł koło meczetu i o 22:30 zanoszono by głośne wołanie do Allaha to przyszołbyś tam do środka, w butach i o zakłócaniu porządku głośno wołoł.

No nie , ręce opadają...gdzie do jasnej ciasnej ktoś napisał, że przeszkadzają mu dzwony, które dzwoniły według starych "zasad"?????? Kto tutaj robi aferę???? Dlaczego dorabiacie do tego od razu całe teorie spiskowe??? Czy w pierwszym poście kogoś obraziłam???Ja piernicze...nic tylko wrzucić to na wiocha.pl

mr_snake 

Wysłany: 2015-08-03, 22:31   

Kalanchoe napisał/a:
mr_snake napisał/a:
Hah, dzwony same w sobie nie są problemem. Człowiek w mig się przyzwyczaja - można nawet przy nich spać (tak jak np. przy torach kolejowych, lotnisku). Schody zaczynają się w momencie, kiedy te dzwonienie robi się coraz częstsze - a ostatnio faktycznie biły w nocy (ot incydent), i to było novum, bo dotychczas o 22:00 biły po raz ostatni.

Nic dodać nic ująć:)

Nie przyklaskuj, nie przyklaskuj. Przedrzeźniam, a nie popieram - taki ze mnie szyderca i troll. Od urodzenia mieszkam w Książenicach, a od blisko 15 lat okna mojej sypialni wychodzą na wieżę Kościoła. Dasz wiarę, że po pół roku przestałem dzwony zauważać? Da się, trzeba tylko pozbyć się nerwicy natręctw na ich punkcie.

Kalanchoe

Wysłany: 2015-08-03, 22:47   

mr_snake napisał/a:
Kalanchoe napisał/a:
mr_snake napisał/a:
Hah, dzwony same w sobie nie są problemem. Człowiek w mig się przyzwyczaja - można nawet przy nich spać (tak jak np. przy torach kolejowych, lotnisku). Schody zaczynają się w momencie, kiedy te dzwonienie robi się coraz częstsze - a ostatnio faktycznie biły w nocy (ot incydent), i to było novum, bo dotychczas o 22:00 biły po raz ostatni.

Nic dodać nic ująć:)

Nie przyklaskuj, nie przyklaskuj. Przedrzeźniam, a nie popieram - taki ze mnie szyderca i troll. Od urodzenia mieszkam w Książenicach, a od blisko 15 lat okna mojej sypialni wychodzą na wieżę Kościoła. Dasz wiarę, że po pół roku przestałem dzwony zauważać? Da się, trzeba tylko pozbyć się nerwicy natręctw na ich punkcie.

Eh, a już myślałam, że mam do czynienia z kimś kto potrafi czytać ze zrozumieniem:)

Q 
Administrator

Wysłany: 2015-08-03, 23:25   

Kalanchoe napisał/a:

Marq hehe oczywiście że ja także będę interweniować, hehe...hehe i hehehe...poza tym z żalami pod Warszawę???Dobrze się czujesz??
Druga sprawa, zastanawiam się jak się to stało, że zostałeś administratorem tego portalu, skoro jesteś tak stronniczy i w tak kpiący sposób wyrażasz swoje zdanie na temat poruszanego problemu...

Wyśmienicie. Widze, że również masz problem z czytaniem ze zrozumieniem, zatem wyjaśnie - Twój kolega Raafaaeell, zarejestrował się na forum Książenic, ale tych drugich pod Warszawą i tam zaczął pisać o uprzykrzających życie dzwonach i uciekać się do prawa i interwencji =) (cytat poniżej)

Cytat:
Czy może mi ktoś powiedzieć, dlaczego i jak długo nieustanne bicie dzwonów kościelnych będzie nam uprzykrzać życie? Od wczoraj biją nawet w nocy. Jest to ze strony prawnej zakłócanie ciszy nocnej. Liczę, że jest to sytuacja przejściowa. W najgorszym przypadku będę zmuszony interweniować.

Poleciały riposty o zakrapianym grillu lub innej upojnej okazji, a także sugestia że dźwięk dzwonów może zwiastować zbliżającą się kostuche i należy udać się do dobrodzieja, po nawrócenie.
W sumie zabawna lektura. W końcu ktoś uświadomił użytkownikowi Raafaaeell, że trafił na forum książenic mazowieckich i że tam dzwonnicy nie mają. Użytkownik ten przytaknął i przyznał się do błędu więc przeniósł swoje żale tutaj, robiąc to z Twojego konta, a potem również dorzucił kilka groszy ze swojego Raf0805.

Co do drugiej sprawy, również służe wyjasnieniem - nie nominował mnie ani Burmistrz, ani Sołtys, ani Proboszcz =) (z calą sympatią dla wszystkich trzech Panów). Uruchomiłem to forum przy naszym portalu wiec mam stosowne uprawnienia. Czy jestem stronniczy? Może tak, może nie. Takie jest po prostu moje zdanie w tym temacie i się go nie wstydze. [/quote]

Kalanchoe

Wysłany: 2015-08-04, 09:12   

Marq z mojego konta tutaj, korzystam tylko ja., ale szokuje mnie takie podejście do sprawy tutaj. Nie można z ludźmi normalnie porozmawiać. Można mieć różne poglądy i zdania w temacie, ale czy potrzebny jest przy tym sarkazm i podśmiechujki? To po prostu poniżej poziomu. Wystarczyło krótko i kulturalnie odpowiedzieć na mojego posta, że nocne dzwonienie to wynik awarii i nie byłoby całej dyskusji. No ale trzeba było zrobić z tego od razu awanturę i osobiste wycieczki. Jak ktoś potrzebuje "wrażeń" do zapraszam na oddział onkologiczny, tam się z pewnością wyciszy i przemyśli co nieco. Myślę, że na tym zakończę ta dyskusję. Pozdrawiam

Sajok

Wysłany: 2015-08-05, 10:41   

Raf0805 napisał/a:
Wierzę, że Pan Sajok to przykładowy patriota i chrześcijanin. Chylę nisko głowę przed osobami Pana pokroju. In wino veritas?

Nie jest wskazane by chylił czoła przede mną ktoś, kto insynuuje, że dzwoniące na kościele dzwony to zakłócanie ciszy nocnej i straszy policją lub innymi krokami - zatem daruj sobie swoje łacińskie sentencje.

Kalanchoe napisał/a:

No nie , ręce opadają...gdzie do jasnej ciasnej ktoś napisał, że przeszkadzają mu dzwony, które dzwoniły według starych "zasad"?????? Kto tutaj robi aferę???? Dlaczego dorabiacie do tego od razu całe teorie spiskowe??? Czy w pierwszym poście kogoś obraziłam???Ja piernicze...nic tylko wrzucić to na wiocha.pl

No właśnie kto tu robi afere? :mrgreen: Dzwony zawiesiły sie na jedną noc a Ty piszesz, że od jakiegoś czasu stały się uciążliwe. Więc jak to w końcu jest?

kropka 

Wysłany: 2015-08-05, 12:24   

Jestem pod ogromnym wrażeniem jak dziwne problemy mogą mieć ludzie. Rzeczywiście, nie można porozmawiać na tym forum normalnie i pisze to osoba, która zakłada temat po tak śmiesznej sytuacji, gdzie 99% mieszkańcom tej wsi nie przyszłoby nawet do głowy, żeby po jednej nocy zakładać takie tematy. Może trzeba to wrzucić na wiocha.pl, tylko może warto się zastanowić czyje wypowiedzi zostałyby uznane za właściwe na takiej stronie? Tak, rzeczywiście, o naruszaniu ciszy nocnej powiadamia się policję i rzeczywiście, ta nie ma co robić, więc może jeździć w nocy do księży żeby wyłączyli dzwony. Zastanawiam się też co na celu miało założenie tego tematu? Bo mimo, że jestem dorosła to jakoś nie potrafię tego zrozumieć. Komu chciała Pani zwrócić uwagę? Mieszkańcom? Co oni niby mają z tym zrobić? Iść i wyłączyć je sami? Czy może pójść do księdza i powiedzieć " no wie ksiądz, mi te dzwony nie przeszkadzają, ale jest ktoś, kogo nie znam i jemu te dzwony ponoć przeszkadzają"?

Kalanchoe

Wysłany: 2015-08-05, 14:40   

Pani Kropka temat dzwonów zamknięty. Dziękuje za zainteresowanie tematem :)

Raf0805

Wysłany: 2015-08-05, 15:27   

Szanowany Panie Sajok. Nie wnosi i nie wniòsł Pan od początku nic sensownego ani i informatywnego do tematu. Informuję, że temat dzwonòw został zamknięty. Osobiste kompleksy proponuję rozładowywać w inny sposòb. Nie interesuję mnie Pana osobiste zdanie czy dzwony są za głośne czy nie itp. Prosiłem jedynie o informacje do kiedy ten stan ma się utrzymać. Proszę w przyszłości z uwagą czytać.Pozdrawiam

Raf0805

Wysłany: 2015-08-05, 15:30   

Ostatecznie proszę także zainteresować się interpretacją słowa "interwencja". Polecam Wikipedię. Zamykam temat.

Raf0805

Wysłany: 2015-08-05, 16:12   

Szanowna Pani Kropka. Czytając Pani komentarz śmiem wątpić, że jest Pani osobą "dorosłą". Temat dzwonòw jest nieaktualny. Pozdrawiam

kropka 

Wysłany: 2015-08-05, 19:39   

W takim razie niezmiernie się cieszę, że temat ten okazał się niepotrzebny i sprawę udało się wyjaśnić. Natomiast co do wypowiedzi poprzednika, od zamykania tematów na forum jest administrator. Jeżeli temat jest aktywny, to mam prawo się w nim wypowiedzieć, tym bardziej, ze nie komentuję sensowności Pana wypowiedzi a sama nie muszę się orientować czy sprawa ta została rozwiązana. Na przyszłość, poruszając jakikolwiek temat, proszę zauważyć, że nie tylko Pan ma prawo się wypowiadać i nie tylko Pan musi mieć rację. Pozdrawiam.

Odpowiedz do tematu