forum.ksiazenice.net.pl Strona Główna forum.ksiazenice.net.pl
Forum mieszkańców Sołectwa Książenice

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Budżet obywatelski
Autor Wiadomość
Maregó

Wysłany: 2015-09-14, 09:45   Budżet obywatelski

Witam,
Mam taką prośbę, żeby może Pan Sołtys napisał już tutaj czy są już jakieś pomysły, które będziemy przegłosowywać z projektami na budżet obywatelski. Fajnie byłoby się szybciej z czymś takim zapoznać.

Maregó

Wysłany: 2015-09-14, 09:53   

Mam też pewien pomysł, ale jest to bardzo ogólnikowe. Może Pan Sołtys, ktoś z Rady, albo po prostu jacyś inni ludzi dodadzą coś od siebie i może coś z tego powstanie ...
Mianowicie proponowałbym utworzenie jakiegoś miejsca, gdzie mogłaby spotykać się młodzież z naszej wioski. Za czasów moich młodzieńczych lat zawsze przesiadywaliśmy ze znajomymi, albo na boisku, albo na przystanku. Do dnia dzisiejszego jak patrze to nic się nie zmienia tyle, że jeszcze jest boisko szkolne i plac zabaw. Wiele osób narzeka, że hałasują, zanieczyszczają, albo niszczą ...
Wiem, że mało konkretnie piszę, ale może znajdzie się ktoś kto rozwinie moją myśl i wpadnie na jakiś pomysł. Nie znam własności działek w naszej wiosce, więc ciężko jest mi zaproponować lokalizację takiego miejsca ... Widziałbym to podobnie do miejsca na ogniska koło leśniczówki, ale może bez ogniska i nie na takim odludziu, bo to się będzie mijało z celem. Jakieś ławeczki, wiata ... coś w tym stylu ...

MarekSzczech 
sołtys

Wysłany: 2015-09-15, 08:35   

Budżet obywatelski to może za dużo powiedziane. To tylko fundusz sołecki, w kwocie 26850.60 zł.
Propozycje są dwie, na zebraniu wybierzemy jedną z nich:
1. Oświetlenie ulicy Leszcze - już kilka lat temu mieszkańcy zebrali podpisy w tej sprawie, niestety, nigdy nie było środków
2. Utwardzenie łącznika między ulicą Powstańców i Zieloną - jeśli chodzi o prace drogowe, to fundusz jest mikroskopijny. Koszt utwardzenia to ok. 200-220 zł za m2 na etapie kosztorysu (tyle muszę przyjąć) - co daje max 134 m2 - przy drodze szerokości 4 m to 33 mb, przy 3 - 43.
Sam łącznik ma ok 50 mb. W przyszłym roku będzie nakładka asfaltowa na ulicy Powstańców, ten łącznik dobrze by się z nią komponował, poza tym otwiera możliwość dalszego utwardzania ulicy Zielonej

MarekSzczech 
sołtys

Wysłany: 2015-09-15, 08:49   

Odnośnie miejsca dla młodzieży to odwiecznym problemem jest picie alkoholu i zakłócanie spokoju - dlatego nikt nie chce się zgodzić na takie miejsce pod oknami. Pytanie zresztą brzmi - do czego miałoby takie miejsce służyć ? Tylko do siedzenia ? Jedyne miejsce, gdzie coś takiego widzę, to okolice boiska - tu można dalej rozbudowywać infrastrukturę sportową i spożytkować część energii młodzieży. Niestety, to jeszcze trochę potrwa - na razie został uchwalony plan zagospodarowania przestrzennego, co wreszcie otworzy drogę do uporządkowania spraw własnościowych - niestety, to wszystko są sprawy czasochłonne, o pieniądzach nie wspominając.
Są jeszcze dwie inne potencjalne lokalizacje:
1. Kościółek - wymaga zgody Ks. Proboszcza, parafian i sporych funduszy
2. Skwerek w rejonie ks. Pojdy/ Nad Potokiem - ale biorąc pod uwagę okoliczną zabudowę, widziałbym tam zagospodarowany w ciekawy sposób teren zielony (np. ciekawe roślinki - mini ogródek botaniczny), bez możliwości dłuższego przebywania. Póki co teren jest magazynem kruszywa na czas remontu dróg wiejskich, ale można by to zmienić. Zapraszam do przedyskutowania tych propozycji - albo tu na forum, albo w sołtysówce - przypominam, że każdy pierwszy wtorek miesiąca mam tam dyżur o godz. 18 - zawsze można przyjść i porozmawiać.

komendant 

Wysłany: 2015-09-20, 17:27   

Wstyd z strony gminy. W Czerwionce remontują ludziom fasady za grube miliony a u nas jak zwykle wielki Hux. Książenice powinny jednak należeć jednak pod Rybnik

KrisPOD

Wysłany: 2019-09-15, 04:09   

Eeee komendant przesadzasz.

Odpowiedz do tematu