forum.ksiazenice.net.pl Strona Główna forum.ksiazenice.net.pl
Forum mieszkańców Sołectwa Książenice

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Opłaty za wywóz śmieci
Autor Wiadomość
werian

Wysłany: 2015-11-12, 23:40   

Jaka jest różnica czy BIO wędruje do worka czy do kubła z zmieszanymi, jeśli później wszystko jest wrzucane do jednej śmieciary?
Dwa rozumiem, że skoro nie odbierają BIO to liście np.z drzew przy drodze sami posprzątają, czy mam "rytualnie" spalić np.w zegròdce wywołując sztuczną mgłę, zrobić zdjęcie i przesłać "wielkodupcą" jak walczą z niską emisją.
Ostatnio zmieniony przez werian 2015-11-13, 17:56, w całości zmieniany 1 raz  

werian

Wysłany: 2015-11-13, 17:56   

Właśnie dzisiaj dostałem pismo z gminy jedno dotyczy wzrostu opłaty za śmieci od 4 kwartału mam płacić za gospodadstwo 24 zł więcej czyli 198zł/kwartał.
Reasumując opłaty rosną a worków odbierają mniej a i zapraszam służby sprzątające do posprzątania liści przy drodze!!!

zabka 

Wysłany: 2015-11-14, 15:33   

Do mnie również dotarło pismo dotyczące podniesienia opłaty za kwartał oraz zawiadomienie w którym należy wypełnić jakie ma się szambo. Skoro cena za wywóz śmieci rośnie to i ilość worków odbieranych powinna wzrosnąć.
Co do szamba jestem ciekawa co ma na celu podanie wielkości zbiornika ,a może później zaczną chodzić kontrole i będą sprawdzać czy podano w zawiadomieniu prawidłowe dane. Swoja droga ciekawe co wpiszą Ci ,którzy szamba nie mają ....

werian

Wysłany: 2015-11-15, 08:45   

Wspominałem w poście odnośnie dyrektywy ściekowej że mieli czas do końca roku...
Więc nie dziwię się, że już podnoszą pobory, zobaczymy jak będzie wyglądać reszta podatków.
A z informacją o szambach to wygląda na to że gmina też udaje że ratuje sytuację z dyrektywy ściekowej i chce zebrać informacje na ostatnią chwilę.
Mieli skanalizować a się "wylali" teraz się boją o kary i zbierają info o szambach , ja pomimo tego, że mam szambo nie zamierzam im odpisywać niech się sami postarają.
Skończy się to tym, że przeliczą wszystko i trzeba będzie przedstawiać kwity za wywóz szamba stosowny do metrażu i zużycia wody.

Odpowiedz do tematu