forum.ksiazenice.net.pl Strona Główna forum.ksiazenice.net.pl
Forum mieszkańców Sołectwa Książenice

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zapytanie - Czy OSP potrzebuje drugi samochód?

Czy OSP Książenice potrzebuje drugie auto?
TAK
66%
 66%  [ 8 ]
NIE
33%
 33%  [ 4 ]
Głosowań: 12
Wszystkich Głosów: 12

Autor Wiadomość
mariusz
mariusz

Wysłany: 2013-02-17, 14:44   Zapytanie - Czy OSP potrzebuje drugi samochód?

CZY W OSP KSIĄŻENICE JEST POTRZEBNY DRUGIE AUTO?

// Admin:
Wyedytowałem temat - dodając nową ankiete, zakładając wątek - starajmy sie pokrótce napisać, czego dany temat dotyczy, żeby z listy tematów coś wynikało ;-)
Ostatnio zmieniony przez Q 2013-02-17, 23:45, w całości zmieniany 4 razy  

Salomea

Wysłany: 2013-02-17, 19:55   

Nie wiem, czemu ma służyć to pytanie, bo można to dwojako zrozumieć. Po pierwsze: że OSP chce mieć dwa auta, nie wiadomo po co, skoro cierpi na brak kierowców, wtedy kiedy są potrzebni( bez urazy to nie jest złośliwe), po drugie że potrzebny jest wóz lepszy i nowocześniejszy. Sprecyzuj o co chodzi? Pozdrawiam.

AbC 
AbC

Wysłany: 2013-02-17, 20:00   

Kierowcy ponoć się znalezli :-) pytanie czy liczba akcji podejmowanych przez naszą straz jest adekwatna do posiadania dwóch wozów?
Musiał by sie ktoś z straży wypowiedzieć i przedstawić jakies dane,statystyki wyjazdów i argumenty

Salomea

Wysłany: 2013-02-17, 20:04   

Ano właśnie, to pytanie chyba jest zaadresowane do strażaków. Na razie nie wypowiem się, bo nie mam zielonego pojęcia, co miałabym odpowiedzieć.

ecik

Wysłany: 2013-02-17, 21:31   

Jaki samochod ciezki czy maly ? Przeznaczony do wypadkow czy pożarów?

mariusz
mariusz

Wysłany: 2013-02-17, 22:12   Dlaczego w ankiecie głosujecie za nie dla drugiego auta dla

Dlaczego w ankiecie głosujecie za nie dla drugiego auta dla OSP przecież to wasze bezpieczeństwo, jest to lekki wóz bojowy typu FORD itp . busik przeznaczony do ratownictwa medycznego ( 6 ratowników medycznych z papierami , ja jestem jednym z nich ) dla ratowania zdrowia i życia mieszkańców Książenic oraz ratownictwa drogowego ( cześć strazkow wyszkolonych z ratownictwa drogowego) my jesteśmy dla mieszkańców a nie przeciw chociaż widać i słychać ze straż jest nie lubiana i nie potrzebna w Książenicach, a jeżeli chodzi o wyjazdy to nasza jednostka nie należy do KSRG ( krajowy system ratownictwa -gaśniczego) np. Leszczyny , Czerwionka , lub Kamień do nich nalezą i maja pierwszeństwo wyjazdów ale z drugim autem mamy szanse dostać się do KSRG i lepsze pieniądze, a do sołtysa i rady oraz mieszkańców myślę ze będą trzymać nasza stronę my jesteśmy dla was każdy z nas tez pracuje tak jak mieszkańcy ale gdy zawyje syrena to porzucamy rodziny żeby komuś pomóc i nieraz ryzykujemy nasze życie a mamy o czym opowiadać ile to razy było blisko tragedii w akcji ale strażak o tym głośno nie mówi tylko dalej działa ale w Książenicach jest to niedoceniane .Pozdrawiam

HALA MADRID

Wysłany: 2013-02-17, 22:17   

chyba po to jest ankieta żeby wyrażać zdanie a nie narzucać odpowiedz

ecik

Wysłany: 2013-02-17, 22:17   

Nie mowie ze samochod jest wam niepotrzebny wrecz przeciwnie chodzi mi tylko o to czy akurat teraz jest wam az tak potrzebny . Fakt faktem ze ludzie was niedoceniaja a to dlatego ze malo was gdziekolwiek widac , rozumiem ze macie prace i rodziny ale zobowiazujac sie chronic nasza miejscowosc powinniscie zadbac o taka ilosc osob zeby o kazdej godzinie ktos mogl wyjechac do akcji , zgodzisz sie MARIUSZ ?

zabka 

Wysłany: 2013-02-17, 22:25   

Samochod lekki ratownictwa drogowego rowiąże wiele a to dlatego ze

1. Wystarczy kierowca kat "B" - każdy strażak OSP posiada takie prawo jazdy
2. Dysponowani bylibyśmy do większej ilości zdarzen
3. Sprzęt ratownictwa drogowego pozwoli nam uwalniać osoby poszkodowane z samochodów
4. Samochód ten posiadałby zbiornik wody do 1000 l , dzięki czemu można by było nim również gasić mniejsze pożary
5. Samochód ten może być wykorzystany np do zabezpieczenia meczu Uni (są ratownicy jest zawsze kierowce)
6. Drugi wóz obowiązkowo musi być w jednostce OSP jeśli ta stara się o włączenie do KSRG

mariusz
mariusz

Wysłany: 2013-02-17, 22:40   Witam

Tak zgadzam się z tobą Ecik już staramy się o większość kierowców na razie się zapisało 2 ale jeszcze dwóch ma przyjść ale jeżeli chodzi o lekki wóz to w razie alarmu może każdy nim jechać mając kat. B i badania psycho ja akurat pracuje na 4 zmiany i jestem więcej w domu przed południem tak ze mogę wyjechać lekkim autem , a co do auta lekkiego to myślimy o zakupie takiego auta oraz zakupie do tego auta zbiornika na wodę oprócz tego ratownictwo medyczne i drogowe ale w tym kierunku muszą nam pomóc mieszkańcy bo my sami do tego samochodu nie nazbieramy a gmina jak to gmina , a nasza jednostkę bardzo boli ze tego Feralnego dnia nie wyjechaliśmy , ja dostałem SMS o pożarze w Żorach ale było za późno żeby się wracać , ale większość mieszkańców nie wie ze mamy zamontowane powiadamianie przez SMS jak syrena zawyje to my dostajemy SMS z komunikatem ze jest alarm w nasze gminie nie wszystkie jednostki na takie coś sobie mogą pozwolić

ecik

Wysłany: 2013-02-17, 22:47   

To gratuluje ze forum pomoglo wam znalesc kierowców , fajnie ze macie te SMSy , oby tak dalej

mariusz
mariusz

Wysłany: 2013-02-17, 22:49   Witam

W młodych siła czyż nieprawda

ecik

Wysłany: 2013-02-17, 22:57   

To dajcie sie mlodym wykazac :lol:

mariusz
mariusz

Wysłany: 2013-02-18, 08:50   OSP KSIĄŻENICE

Pracujemy nad tym.

ecik

Wysłany: 2013-02-18, 20:18   

Książeniczanie czemu sie nie wypowiadacie ?? Odpowiadajmy strażakom na pytania , Sarna AbC HALA MADRIT co tak ucichliście

Odpowiedz do tematu