forum.ksiazenice.net.pl Strona Główna forum.ksiazenice.net.pl
Forum mieszkańców Sołectwa Książenice

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Drogi w Książenicach
Autor Wiadomość
HALA MADRID

Wysłany: 2013-05-02, 12:06   Drogi w Książenicach

panie sołtysie coś trzeba zrobić z nawierzchnią na zakręcie ulicy Pojdy (wjazd do lasu, w kierunku Szczygłowic) nawierzchnia na tym krótkim odcinku jest w fatalnym stanie, co więcej jest to ostry zakręt codziennie jeżdżę tą drogą i wiem jak tam rzuca autem. Trzeba z tym jak najszybciej coś zrobić żeby zapobiec tragedii. Oby powiedzenie mądry Polak po szkodzie nie miało racji w tym wypadku.

Wyedytowałem tytuł na mniej krzykliwy a bardziej przyjazny dla oczu
Ostatnio zmieniony przez Marq 2013-05-07, 13:44, w całości zmieniany 2 razy  

Maregó

Wysłany: 2013-05-03, 02:51   

potwierdzam i popieram rzuca samochodem, a o motocyklu już nawet nie wspomnę

MarekSzczech 
sołtys

Wysłany: 2013-05-03, 13:21   

Zgłaszałem już w powiecie, po niedzieli się przypomnę

Sajok

Wysłany: 2013-05-07, 13:43   

Właśnie na Pojdy lepią dziury ... tymi drobnymi kamyczkami ze smołą (?) ... Panie Sołtysie to Powiat robi? To jest największe badziewie ever ... auto cały oblepione tym hasiem ze smołą i połowa tego z tych dziur wypadnie jak to auta rozjeżdżą ... porażka!

HALA MADRID

Wysłany: 2013-05-08, 20:34   

Sajok popieram powinni odszkodowania płacic za niszczenie lakieru samochodu, a dziury zamiast ubić to są tam wyboje

AbC 
AbC

Wysłany: 2013-05-12, 15:50   

a po wczorajszej ulewie daje temu max miesiąc i będzie to samo,nie wiem nie jestem znawcą ale tymi samymi kamykami zasypali niedaleko mnie dziurę,a dzisiaj już 1,4 tych kamyków jest przy krawężniku ,tę sama dziurę lepili ok 1,5 miesiąca wcześniej ale innym magicznym sposobem ,przy urzyciu łopaty i obuwia.
Fajny sposób ale raczej to działanie tylko dorażne i nie wiem czy bardziej nie opłaca się zrobić raz a dobrze :roll:

Sajok

Wysłany: 2013-05-13, 00:04   

Bo służby powiatowe znalazły sobie 'technologie' kupili 'sprzęt' i sie tym szczycą. Zaprosiłbym prezesa dróg w powiecie i kilku jego kompanów żeby przejechali sie swomi furami tak ze 3-4 razy po swoich działaniach. Ciekawe co by powiedzieli

HALA MADRID

Wysłany: 2013-05-14, 19:56   

a feralny zakręt jak był dziurawy przed remontem to po remoncie zrobiły sie na nim muldy i jest nadal niebezpieczny

Sajok

Wysłany: 2013-05-15, 11:08   

Przed wczoraj chyba był tam jakiś wypadek. Ok. 10 rano jechały służby na sygnale. Ponoć właśnie na zakręcie coś wypadło

MarekSzczech 
sołtys

Wysłany: 2013-05-18, 19:33   

10.05 rozmawiałem z p. Dyr Zarządu Dróg Powiatowych po raz kolejny w sprawie tego feralnego zakrętu i przekazałem mu docierające do mnie uwagi na temat technologii remontu. Podobno na 5 gmin powiatu rybnickiego, tylko Książenice protestują. Technologia faktycznie jest dyskusyjna, chociaż wydaje mi się, że jak już odleci, co ma odlecieć, to dziury są dość dobrze załatane.. Kamyczki są denerwujące, ale chyba mimo wszystko trochę lepsze od dziur, chociaż mam zdjęcia "rozbryzgów" kamyczków w okolicach chodnika, więc znaleźć się tam w tym czasie nie jest przyjemnie. Zakręt jeszcze będzie poprawiany- powinien tam być nowy dywanik. Kamyczki zostaną zebrane po rozstrzygnięciu przetargu na wyczyszczenie dróg powiatowych- podobno mamy być pierwsi w kolejce do czyszczenia, ale może to potrwać jeszcze ok miesiąca.

MarekSzczech 
sołtys

Wysłany: 2013-05-20, 14:11   

Sajok napisał/a:
Przed wczoraj chyba był tam jakiś wypadek. Ok. 10 rano jechały służby na sygnale. Ponoć właśnie na zakręcie coś wypadło

Niestety, potwierdzam

Cytat:

Witam!
W dniu 13 maja 2013 ok.9.40 doszło do kolizji drogowej na ul.Ks.Pojdy, kierująca Renault Megane- mieszkanka Książenic jadąc w kierunku Szczyglowic straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w przydrożne drzewo, w rezultacie doznała niegroźnego urazu ręki. Pozdrawiam

nadkom.Aleksandra Nowara
oficer prasowy KMP w Rybniku

komendant 

Wysłany: 2014-04-17, 20:44   

I znowu o nas zapomnieli

wolsky

Wysłany: 2014-04-19, 18:56   

Cały odcinek drogi przez las w kierunku Szczygłowic woła o pomstę do nieba. Rzadki przypadek żeby jezdnia sama w sobie sprawiała niebezpieczeństwo wypadku i to w tak wielu miejscach.

komendant 

Wysłany: 2014-04-20, 15:09   

ale to tak jest, wszyscy w gminie mają dużo do powiedzenia a nic ogólnie się nie dzieje. To proste co roku trzeba wybierać sołtysa z innej ulicy nieutwardzonej i to z końca to się to jakoś z czasem rozwinie

HALA MADRID

Wysłany: 2014-05-03, 21:50   

ostatnio robotnicy zalepili kilka dziur na drodze do Szczygłowic ale pominęli kilka newralgicznych miejsc np. w jednym miejscu droga zapada się do rowu, w zimie czy po deszczu ściąga tam auto do rowu co sprawia niebezpieczeństwo. Druga sprawa zalepili dziurę na zakręcie ale tylko do połowy, moje pytanie brzmi dlaczego to lepili jak ta część drogi znajduje się poza obszarem Gminy tak przynajmniej wynika ze znaków, a jeżeli należy do gminy to czemu nie zalepili całego podziurawionego odcinka tylko połowę?

Odpowiedz do tematu